3-latka zastrzeliła swoją o rok starszą siostrę. Jak doszło do tej tragedii?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
TVN24.pl
Marsz milczenia po śmierci 16-letniego Eryka. Koledzy pobitego nastolatka sprzeciwiają się przemocy
Marsz milczenia po śmierci 16-letniego Eryka. Koledzy pobitego nastolatka sprzeciwiają się przemocy
wideo 2/4

Czteroletnia dziewczynka została zastrzelona przez swoją o rok młodszą siostrę. Do tragedii doszło w Houston w Teksasie. Jak to się stało, że broń trafiła w ręce dzieci? Czy opiekunowie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności?

Tragedia w Teksasie. 3-latka zastrzeliła swoją 4-letnią siostrę

Szeryf hrabstwa Harris Ed Gonzalez w rozmowie ze stacją ABC News przekazał, że dziewczynki przebywały w domu z piątką dorosłych. Ojciec i matka dzieci byli przekonani, że to drugie opiekuje się i dogląda dzieci. W rezultacie nikt nie kontrolował tego, czym i jak bawią się 4- i 3-latka.

Dorosłych zaniepokoił dopiero huk wystrzału. Po wejściu do pokoju, gdzie przebywały dziewczynki znaleźli straszą z nich z raną postrzałową. Mimo natychmiastowego wezwania pomocy 4-latki nie udało się uratować. Wstępne ustalenia pokazują, że dzieci podczas zabawy znalazły naładowaną i półautomatyczną broń. Strzeliło najprawdopodobniej młodsze dziecko.

Kto odpowie za śmierć dziecka?

Stacja ABC News przekazała, że prokurator okręgowa nie podjęła jeszcze decyzji, czy zarzuty usłyszy któraś z dorosłych osób, które miały opiekować się dziećmi.

Warto dodać, że - niestety - nie jest to pierwsza tego typu tragedia w ostatnim czasie. W połowie lutego na Florydzie 3-letni chłopiec śmiertelnie postrzelił się z broni rodziców. Maluch znalazł broń w szafce nocnej w sypialni.

Więcej na stronie TVN24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Thom Lang/Getty Images

Pozostałe wiadomości