"Ojciec przyduszał dziecko, matka patrzyła". Takie wideo umieścili w sieci sami rodzice

Uwaga! TVN. Miał znęcać się nad partnerką. Sąd przyznał mu opiekę nad dziećmi
Uwaga! TVN. Miał znęcać się nad partnerką. Sąd przyznał mu opiekę nad dziećmi
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Mąż zgotował jej piekło, teraz trafił do więzienia
Jak chronić nasze dzieci przed przemocą?
Jak chronić nasze dzieci przed przemocą?
Jak reagować na przemoc?
Jak reagować na przemoc?
Mówimy głośno o cichej przemocy
Mówimy głośno o cichej przemocy
Rodzice pokazali w mediach społecznościowych wideo, na którym widać, jak ojciec przyciska dziecko, a matka nie reaguje, mimo że chłopiec krzyczy. Do zdarzenia doszło w Dąbrowie Górniczej. Na niepokojące nagranie zwróciło uwagę Biuro Obrony Praw Dziecka, które postanowiło poinformować o sprawie policję. Rodzice chłopca zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Co im grozi?

Dąbrowa Górnicza. Ojciec przyduszał dziecko?

W Dąbrowie Górniczej rodzice prowadzili relację na TikToku, podczas której widać było, jak ojciec unieruchamia syna i dociska ciężarem własnego ciała. Kiedy zrozpaczony chłopiec zaczyna krzyczeć, mama nie reaguje. - Patrzyła i mówiła, że jak umrze to w końcu będzie spokój - napisano na profilu Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich.

Ojciec puścił 7-latka, kiedy ten nie mógł już złapać tchu. Dopiero wtedy matka zaczęła klepać syna po plecach i wdmuchiwać mu powietrze do ust. - Niewykluczone, że było o krok od tragedii. Całą tę scenę rodzice relacjonowali na swoim TikToku. Ktoś z internautów zarejestrował tę relację i przysłał nam filmik. Bezzwłocznie powiadomiliśmy policję w Dąbrowie Górniczej - powiedziała Karolina Krupa-Gaweł z Biura Obrony Praw Dziecka.

Przemoc wobec dziecka

Jest wiele niewłaściwych zachowań wobec dzieci, które noszą znamiona znęcania się nad dzieckiem, wcale nie musi to być bicie. - Przemoc to również przyduszanie i unieruchamianie dziecka w sposób, który odbiera mu możliwość swobodnego oddychania. Do takiej sytuacji doszło na tym nagraniu. Tego typu działania rodziców są przestępstwem zagrożonym karą do 15 lat pozbawienia wolności. Nasza organizacja będzie domagała się zatrzymania opiekunów i postawienia ich przed sądem - tłumaczyła Karolina Krupa-Gaweł w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

W sobotę (18 marca) w Prokuraturze Rejonowej w Dąbrowie Górniczej zatrzymani usłyszeli zarzuty znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek. Grozi za to kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień rodziców. Oboje trafili pod dozór policji, mają też zakaz publikacji jakichkolwiek treści w mediach społecznościowych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło: wyborcza.pl

Źródło zdjęcia głównego: ridvan_celik/Getty Images/Twitter

podziel się:

Pozostałe wiadomości