Opiekuni psów-seniorów potrzebują pomocy finansowej. "Nie wystarcza sama miłość"

Autor:
Nastazja
Bloch
Prowadzi wyjątkową fundację dla psów OK
Prowadzi wyjątkową fundację dla psów OKDzień Dobry TVN
wideo 2/34

Barbara Makurat założyła fundację, która zajmuje się psimi seniorami. To właśnie tym zwierzakom najtrudniej znaleźć jest domu. Często wymagają leczenia i całodobowej opieki. Schronienie i bezpieczeństwo znajdują u boku kobiety oraz pracujących z nią wolontariuszy. Jednak, aby czworonogi mogły otrzymywać pomoc, potrzebne jest wsparcie ludzi dobrej woli. Zobacz, jak można pomóc.

Fundacja dla psich seniorów

Pod jej skrzydła trafiają stare, schorowane psy. Porzucone bądź takie, które straciły swoich właścicieli. Barbara Makurat, prowadzi bowiem Fundację Projekt Kosma – Pomagamy Psim Seniorom. Mieści się on w wynajętych pomieszczeniach hurtowni zoologicznej.

- Tutaj jest wszystko zrobione pod kątem zwierzaków. Ja mieszkam z nimi. Trafiają do mnie psy w różnym stanie psychicznym. Niektóre wymagają długiej socjalizacji. Niektóre oswajają się z nowym miejscem szybko. Trafił kiedyś do mnie pies, do którego nie mogłam podejść przez dwa miesiące. Potem przyszedł taki moment, że pies zaufał – wspominała kobieta.

Fundacja prosi o pomoc

Historia każdego psa jednakowo wzrusza panią Barbarę. Kobieta nie tylko opiekuje się czworonogami, ale poświęca im całe swoje życie. Zabiera do weterynarzy, robi badania, karmi, podaje leki, a także zapewnia im miłość.

U starych psów to jest tak, że nie wystarcza sama miłość. Do tego musi być jeszcze opieka weterynaryjna. Wszystkie psy są pod opieką. Jak trafia nowy pies, to zabieram takie pieska do lecznicy na przegląd. Ma robione badania krwi, USG brzucha, echo serca 

Niestety ona sama ze swoich dochodów nie jest w stanie utrzymać wszystkich psiaków, dlatego też fundacja działa dzięki darczyńcom.

Jeśli i Wy chcecie dołożyć swoją cegiełkę, by pomóc schorowanym psiakom, zachęcamy do wsparcia zbiórki.

- Pani Basia jest światełkiem w tunelu na to całe zło, które im wyrządzono. Ma duże doświadczenie i odporność psychiczną. Poświęciła całe swoje życie. Nie ma dnia wolnego - powiedziała Agnieszka Woźniak, wolontariuszka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Catherine Falls Commercial/GettyImages

Pozostałe wiadomości