Aranżacje wnętrz

Na co zwrócić uwagę podczas remontu przedwojennego domu? Porady Krzysztofa Mirucia

Aranżacje wnętrz

Remont mieszkania znajdującego się w przedwojennym domu wymaga sporego nakładu pracy. A problemów jest sporo, w tym: krzywe ściany, stare podłogi i wiekowa instalacja. Ale można sobie z tym wszystkim poradzić. Udowodnił to architekt Krzysztof Miruś w programie "Zgłoś remont".

"Zgłoś remont" - remont kuchni w przedwojennym domu

W programie "Zgłoś remont" Krzysztof Miruć zamienia nieciekawe wnętrza w istne perełki. W jednym z odcinku odwiedził Martę i Dmitrija zajmujących parter budynku, który od wielu lat nie był odnawiany. Para poprosiła architekta o pomoc w remoncie kuchni i łazienki.

- Chcemy zmienić linoleum na terakotę, przy okazji wyrównać podłogę. Chcemy zmienić lodówkę, bo jest stara, ma tyle samo lat, co my tu mieszkamy, czyli 15 i chcemy wstawić zmywarkę - powiedziała Marta.

Oprócz przestarzałego sprzętu należało szybko wymienić wiekowe instalacje, które stanowią zagrożenie dla zdrowia.

Mieszkanie Marty i Dmitrija znajduje się w starym domu, dlatego przy jego remoncie Krzysztof Miruć zasięgnął porady inżyniera, Edwarda Prajsnera, który zna się na przedwojennych konstrukcjach budowlanych. Jego zadaniem była ocena, czy wykonanie otworów w stropie nie naruszy struktury budynku.

Czy wyremontowana kuchnia była spełnieniem marzeń pary? Reakcję Marty i Dmitrija zobaczycie w materiale wideo.

"Zgłoś remont" na HGTV - o czym jest program

"Zgłoś remont" to niezła gratka dla miłośników designu. W programie architekt Krzysztof Miruć podejmuje naprawdę duże wyzwania, m.in. zamienia puste, deweloperskie wnętrza w przytulne przestrzenie gotowe do zamieszkania. Krzysztof nie boi się stylistyki z poprzedniej epoki, bo na naszych oczach kawalerka w starej kamienicy przeobraża się w nowoczesne 3-pokojowe mieszkanie. Projektant wkłada też całe serce w remonty pojedynczych pomieszczeń, jak salon, łazienka czy pokój nastolatki. Program "Zgłoś remont" to także wyjątkowa okazja, żeby podejrzeć pracę architekta od kuchni i dowiedzieć się, jak samemu urządzić wnętrze ze smakiem.

"Zgłoś remont" - gdzie obejrzeć?

Program dostępny jest na antenie HGTV (emisja w sobotę o 22:00 i niedzielę o 16:30) oraz online na platformie VOD player.pl.

>>> Zobacz także:

Malowanie ścian farbą lateksową – porady. Jak ją kłaść i jakich narzędzi użyć?

Dorota Szelągowska podpowiada, jak urządzić mieszkanie. "Przestała być modna przesadna nowoczesność"

Cieniolubne byliny. Które z nich polecają prowadzące program "Wymarzone ogrody"?

Autor: Iza Dorf

Pozostałe wiadomości