Aranżacje wnętrz

Magia kolorów w aranżacji wnętrz. "To świetny sposób na pokonanie szarości, którą mamy za oknem"

Aranżacje wnętrz

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Odpicowane mieszkanie – pod znakiem koloru
Odpicowane mieszkanie – pod znakiem koloru Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Kolorowe tapety, meble i dodatki mogą zupełnie odmienić wygląd mieszkania. Ich wyjątkowy potencjał doceniają zwłaszcza osoby, które nie boją się eksperymentować z wystrojem wnętrz. W Dzień Dobry TVN o sprawdzonych sposobach na przemycenie intensywnych barw do własnych czterech kątów opowiedziały ekspertka w dziedzinie urządzania wnętrz, Ewa Mierzejewska oraz bohaterka cyklu "Odpicowane wnętrze", Aleksandra Kaliszan.

"Odpicowane wnętrze" - kolorowe mieszkanie we wrocławskiej kamienicy

Sztuka ożywiania wnętrz kolorem nie jest łatwa, jednak z całą pewnością warto ją opanować. W rozmowie z Katarzyną Jaroszyńską przekonywała o tym bohaterka cyklu "Odpicowane wnętrze", Aleksandra Kaliszan. Mieszkanka Wrocławia przyznała, że wyróżniające się bogactwem barw mieszkanie o powierzchni 64 m2 ma niebagatelny wpływ na jej samopoczucie.

- To są kolory, które mnie koją, w których czuję się dobrze. Czuję taką harmonię wewnętrzną i lubię tutaj wracać dzięki temu - zdradziła właścicielka wyjątkowego lokalu. Dodała też, że o oryginalności poszczególnych pomieszczeń świadczą nie tylko żywe kolory mebli i ścian, ale także nieprzeciętne ozdoby. Część z nich znalazła swoje miejsce w przedpokoju.

- Chciałam tutaj zgromadzić pamiątki rodzinne - serwetki od babci, stare pamiątkowe zdjęcia mojej wioski pod Kaliszem i bliskie mojemu sercu rzeczy - podsumowała rozmówczyni Katarzyny Jaroszyńskiej.

Jak ożywić wnętrze kolorem?

Intensywne kolory skutecznie odmieniają charakter każdego wnętrza. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób decyduje się zainwestować w przykuwające wzrok stoliki, kanapy, lampy, dywany, a nawet tapety.

- Uważam, że to jest świetny sposób na pokonanie takiej nudy, szarości, którą mamy za oknem przez pół roku w Polsce - oceniła Ewa Mierzejewska, zachęcając tym samym do podejmowania odważnych decyzji w trakcie wyboru mebli i dodatków.

- Kolory są zawsze w trendach, tak jak czerń czy biel (...). Mieszamy, bawimy się, wygłupiamy, traktujemy to totalnie na luzie. Nie musimy wcale tych kolorów tak bardzo do siebie dopasowywać. Fajnie, żebyśmy się zdecydowali, że na przykład wszystkie są czyste albo wszystkie są złamane - wyjaśniła ekspertka w dziedzinie urządzania wnętrz.

Mieszkanie pełne kolorów
Mieszkanie pełne kolorów Kolory w aranżacji wnętrz - jak je dobierać i łączyć? Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości