Porady

Jak ważny jest zapach w domu? "Możemy wpływać nim na osoby, które się w nim znajdują"

Porady

Autor:
Oskar
Netkowski
Magia zapachu w naszym domu
Magia zapachu w naszym domuDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Na atmosferę wnętrza składa się nie tylko jego wystrój, ale także zapach. To istotny element, który może stanowić o naszym nastroju. Jacek Bylicki, ekspert w dziedzinie marketingu zapachowego, opowiedział w Dzień Dobry TVN, dlaczego warto zadbać o zmysł węchu w czterech kątach.

Jak ważny jest zapach wnętrza?

Odpowiednio dobrane nuty zapachowe redukują stres, poprawiają nasz nastrój, odprężają, dodatkowo mogą tworzyć aurę bezpieczeństwa, dlatego warto zadbać o to, jak pachnie miejsce, w którym mieszkamy.

- Jeśli wchodząc do domu czujemy zapach czystości i to wnętrze wydaje się nam bardzo przyjazne, możemy stworzyć swoją oazę spokoju - powiedział Jacek Bylicki, ekspert w dziedzinie marketingu zapachowego. - Wchodząc do takiego pomieszczenia, mamy wrażenie, że wszystko jest czyste - dodał.

Jaki zapach wybrać?

Jak radzi nasz ekspert, nie ma czegoś takiego jak uniwersalny zapach. W domu sprawdzą się na pewno te kojarzące się ze spokojem, relaksem (dominujące nuty herbaciane, nuty słodkie, drzewne, kwiatowe), z czystością (zapachy świeżego prania, bawełny), jak również zapachy, które sprawdzą się w czasie wyjątkowych okazji, np. romantycznej kolacji (nuty drzewne, orientalne, skórzane) czy świąt Bożego Narodzenia (nuty cynamonu, wanilii, grzanego wina, pieczonych ciasteczek, igliwia).

- Zapachem możemy wpływać na osoby, które znajdują się w domu. (...) Mamy coś takiego jak pamięć węchowa. Na przykład czując szarlotkę, przywołujemy wspomnienia, które kojarzą się nam z tym ciastem. Pamięć zapachowa zostaje z nami przez lata i ona się nie zmienia - powiedział ekspert.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości