Kto z nas nie zna charakterystycznego zapachu ryby, który roznosi się po mieszkaniu podczas jej smażenia. Co zatem zrobić, żeby się go pozbyć?
Czym pachnie deszcz?
Czy są niebezpieczne?
Nuty perfum mieszają się ze sobą i choć początkowo nie wszystkie są dobrze wyczuwalne we flakonie, po jakimś czasie na pewno zauważysz zmieniający się zapach na skórze.
Perfumy to nieodłączny element wielu stylizacji. Każdy z nas chce pięknie pachnieć, demonstrując w ten sposób swoją pewność siebie i atrakcyjność. Jednak jak zachować przyciągającą woń na dłużej? Wystarczy dodać jeden składnik.
Jakie są przyczyny jej występowania?
Wiele osób uważa, że wraz z wiekiem inaczej zaczyna pachnieć nasza skóra. Tę zmianę szczególnie wyraźnie daje się zauważyć w przypadku osób starszych. Czy faktycznie seniorzy pachną inaczej i jeśli tak, to dlaczego?
Perfumy są częstym prezentem świątecznym. Dzięki nim często czujemy się atrakcyjniejsi, pewniejsi siebie. Jak dobrać idealny zapach? W jaki sposób je aplikować? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Marta Siembab, senselier.
W krótkie listopadowe dni, kiedy za oknem panuje szaruga, a temperatury spadają poniżej zera często doświadczamy spadków energii. Jest jednak sposób, by poprawić sobie humor, dodać rześkości i pewności siebie. Jak? Odpowiednim zapachem. O perfumach i ich właściwościach opowiedziała Natalia Lipska - ekspertka zapachowa marki Bugatti.
Brzydki zapach potrafi trzymać się ubrań bardzo długo. Zdarza się, że kilkukrotne pranie niewiele pomaga. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzi na to pytanie postanowili poszukać badacze. Co naukowcy mają nadzieję ustalić?
Nieprzyjemny zapach z ust to częsty problem. Choć często związany jest z niewłaściwą higieną lub zmianami w obrębie jamy ustnej, niekiedy zwiastuje poważniejsze problemy ze zdrowiem. Skąd się bierze i jak sobie z nim poradzić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział Marcin Korczyk, farmaceuta znany jako "Pan Tabletka".
Czy zapach ma płeć? Najnowsze badania pokazują, że tak. Zdaniem naukowców kobiety i mężczyźni pachną inaczej i to właśnie po tym można ich rozpoznać. Czym damski zapach różni się od męskiego?
Czy powinno to być powodem do niepokoju?
Po jakie zapachy powinny sięgać poszczególne znaki zodiaku?
Wszystko, co potrzebne, pewnie masz już w domu.
Poznaj pomysły na naturalny aromat.
Jak "pachnie" śmierć?
W eksperymencie udział wzięły 82 heteroseksualne kobiety.
Wszystkiemu winny jest brak odpowiedniej higieny?
Kiedy nadchodzi jesień, często mamy potrzebę stworzenia sobie przytulnego i ciepłego kącika we własnym domu czy mieszkaniu. Wtedy do akcji wkraczają akcesoria: koce, pledy, świeczki, kadzidełka i olejki.
Na atmosferę wnętrza składa się nie tylko jego wystrój, ale także zapach. To istotny element, który może stanowić o naszym nastroju. Jacek Bylicki, ekspert w dziedzinie marketingu zapachowego, opowiedział w Dzień Dobry TVN, dlaczego warto zadbać o zmysł węchu w czterech kątach.
Nadmierne wydzielanie potu, zwłaszcza w upały, może być kłopotliwe.
Które perfumy wybrać, by uwzględnić wakacyjną aurę, a jednocześnie pozostać wiernym własnym upodobaniom? Na co zwracać uwagę?
Zapachy budzą w nas różne skojarzenia. Zdaniem badaczy to jak pachniemy może też świadczyć o naszej atrakcyjności. Na tym jednak nie koniec.
"Zaczynają się psuć w tkaninie".
Olejki eteryczne wykorzystuje się na wiele sposobów. Można dodawać je do kąpieli, sprawdzają się również, jako odświeżacze powietrza, a kilka kropel dodanych do prania sprawi, że nasze ubrania przejdą pięknym zapachem.
Dlatego też wielu z nas szuka skutecznych i sprawdzonych sposobów, jak usunąć zapach moczu kota i psa. Jakie środki dobrze działają?
Gdy mowa o afrodyzjakach, większość z nas w pierwszej kolejności wymienia produkty spożywcze. Warto jednak wiedzieć, że libido może nam podnieść również zapach. Które nuty konkretnie? Wzięłyśmy ten temat pod lupę i stworzyliśmy listę "najseksowniejszych" aromatów.
Często jest tak, że gdy wchodzimy do piekarni i czujemy zapach świeżo wypieczonego chleba albo w czasie przygotowań do świąt unosi się aromat cynamonu, nabieramy apetytu. Dlaczego tak się dzieje? Które wonie je zwiększają? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedział Jacek Łyczko, doktorant z Katedry Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.