Aranżacje wnętrz

Jak wybrać idealną kołdrę na zimę? Ekspertka wymienia najważniejsze parametry

Aranżacje wnętrz

Autor:
Michalina
Kobla
Odpowiednia kołdra jako filar dobrego snu
Odpowiednia kołdra jako filar dobrego snuDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Sen to jeden z filarów dobrego samopoczucia, dlatego warto zadbać o jego długość i jakość. Ważne jest nie tylko kiedy, ale i w czym kładziemy się do łóżka. Odpowiednio dobrana pościel pozwoli nam na lepszą regenerację. Jaką kołdrę wybrać i jak o nią dbać? Na te pytania w studio Dzień Dobry TVN odpowiedziała dziennikarka Małgorzata Świgoń.

Kołdra idealna na zimę

Trudno byłoby znaleźć osobę, której nie sprawiłoby radości położenie się w dopiero co wypranej i wysuszonej pościeli. Przyjemny zapach, a nawet tekstura, to jednak nie wszystko. Ważne, aby kołdra była dopasowana do naszego wzrostu i pory roku. Warto o tym pamiętać zwłaszcza teraz, gdy robi się coraz zimniej.

- Ja bym polecała, jeśli ktoś jest zmarzluchem kołdrę puchową. Puch gęsi najlepszy, najdroższy. Ale kaczy też może być. Trochę tańszy, ale też ma bardzo dobre właściwości. No i co jest ważne, nawet taka kołdra puchowa, o wymiarach 160x200, waży zaledwie kilogram - zauważyła w Małgorzata Świgoń dodając, że na rynku dostępne są również kołdry obciążeniowe.

Skala TOG - co to takiego?

Na jakie jeszcze parametry powinniśmy zwrócić uwagę wybierając się do sklepu?

- Warto zwrócić uwagę na taką skalę, która mówi o tym, czy kołdra jest ciepła czy nie. To jest skala TOG. To jest skala ciepłoty kołdry. Najmniej ciepłe są kołdry, które mają 4,5, a na taką dobrą zimę to jest od 13 do 15. Są też parametry określające sprężystość wypełnienia. Czyli ile jest napchane, czy ta kołdra się odkształca - wyjaśniła dziennikarka.

Świgoń podkreśliła także, że niemożliwym jest wskazanie jednej, uniwersalnie najlepszej kołdry. Jej wybór zależeć będzie od preferencji danej osoby.

A jak należy dbać o kołdrę?

- Prać można praktycznie wszystkie kołdry, tylko trzeba sprawdzić w domu, na metce. Ale bardzo ważne jest, i to bym polecała, wietrzenie. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę warunki powietrza i słuchać komunikatów (...) ale właściwie powinno się codziennie wyrzucać kołdrę przynajmniej na pół godziny - mówiła Małgorzata Świgoń.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości