Aranżacje wnętrz

Poczuj tropiki w domu. Kilka dekoracji sprawi, że wakacje będą trwać cały rok 

Aranżacje wnętrz

Reporter:
Nastazja Bloch
W domu jak na rajskiej wyspie
W domu jak na rajskiej wyspieDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Wakacje powoli dobiegają końca. Jest jednak jedna dobra wiadomość. Odrobinę tropikalnego klimatu w prosty sposób możemy przenieść do mieszkania. Zainteresowani? Nasza ekspertka, Ewa Mierzejewska zdradziła, jak krok po kroku w czterech kątach urządzić sobie rajską wyspę.

Czym jest styl tropikalny?

Od kilku sezonów we wnętrzach modny jest egzotyczny styl. To nic innego, jak wystrój inspirowany egzotyczną naturą. Żywe i sztuczne rośliny, figurki zwierząt, ptaków, a także różnorodne plecionki, drewno i ceramika w stylu etno. Nic dziwnego, że wzory te skradają serca, w końcu tropikalne motywy sprawiają, że w domu czujemy się jak na wiecznych wakacjach. Kiedy więc za oknem robi się coraz większa szaruga, my możemy relaksować się na fotelu i podziwiać palmy.

To jest ciekawa zabawa. Na początku ten styl oznaczał tapety w liście. Teraz pojawiają się zwierzęta. Mamy kamień, mamy ratan i figurki. Nie zapominajmy o dywanach. Rośliny we wnętrzach to też jest teraz absolutny must have.

Wieczne wakacje, czyli domowe dekoracje w tropikalnym stylu

We wnętrzach w stylu egzotycznym najważniejsze są jednak tapety i tekstylia – czyli tkaniny obiciowe, poduszki, zasłony oraz dywany we wzory kojarzące są z tropikami. Na początku modne były tylko liście palmowe albo liście bananowca, monstery. Między nimi zwierzęta - papugi, małpy. Dzisiaj w trendach jest zróżnicowana fauna i flora.. W sklepach dostrzec możemy nowe motywy roślinne: liście miłorzębu, pędy bambusa, orchidee oraz zwierzęta: żyrafy, zebry, tukany. Pamiętajmy, że desenie nie muszą być dosłowne. Warto łączyć zwierzęce i roślinne motywy z modną geometrią, która może być po prostu "etno", w klimacie Afryki czy Ameryki Południowej.

Istotną rolę odgrywają także kolory. W tym przypadku we wnętrzach powinny dominować soczyte barwy – fuksja, żółć, zieleń i ultramaryna.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki / East News

Pozostałe wiadomości