egzotyka

  egzotyka

  Rambutan, a dokładnie jagodzian rambutan, to jeden z egzotycznych owoców o ciekawym smaku i właściwościach pozytywnie wpływających na zdrowie, samopoczucie i wygląd. Jedzenie go nie sprawia trudności, a smak jest ciekawy i przyjemny. Rambutan intryguje wyglądem – jego skórka jest pokryta miękkimi, przyjemnymi w dotyku włoskami.

  W sklepach coraz częściej pojawiają się owoce, których nie znamy. W Dzień Dobry TVN wspólnie z dietetykiem klinicznym - Hanną Stolińską-Fiedorowicz postanowiliśmy przyjrzeć się niektórym z nich bliżej. Jakie mają właściwości, jakie wartości odżywcze i ... jak powinno się je jeść? Zobaczcie!

  Dziś Daria Ładocha zabrała nas w kulinarną podróż po Indonezji. Zobaczcie jakie dania przygotowała. Wypróbujecie jej przepisy?

  Autorka książek kulinarnych - Samar Khanafer postanowiła zabrać nas w kulinarną podróż dookoła świata. Zobaczcie jakie przepisy nam zaproponowała! Smacznego.

  Delhi to dawna stolica Indii. Drugie co do wielkości miasto po Bombaju, w którym oficjalnie mieszka 25 milionów ludzi. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Chętnik zabierze Was w swoim reportażu w podróż po egzotycznych Indiach i Delhi.

  Ruda i Lazer z Red Lips wzięli ślub i to nie byle gdzie, bo... w Tajlandii. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, by opowiedzieli nam o tej uroczystości. Młodej parze życzymy wiele miłości i szczęścia.

  Krewetki mogą uczulać, a małże doprowadzić do niestawności. Potrawa z egzotycznej ryby fugu, źle przygotowanej, może zabić. Zaś żywą ośmiornicę przed jedzeniem koniecznie trzeba zamoczyć w specjalnym oleju. Tłuszcz spowoduje, że pssysawki nie przyklejają się do przełyku, co uchroni nas przed uduszeniem. Zobaczcie, które egzotyczne potrawy mogą być dla Was zagrożeniem.

  Kit Fui Bruczkowski jest Malezyjką, Marcin Bruczkowski - Polakiem. Połączyła ich nie tylko miłość do siebie, ale i do jedzenia. W kuchni Dzień Dobry TVN przygotowali: shanghai pancakes, czyli naleśniki shanghai, mango lassi oraz chicken tikka masala.

  Tylko pięć godzin lotu samolotem dzieli Warszawę od hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Jest ich trzynaście, ale aż szcześć nadal pozostaje bezludnych. Aktor Przemysław Sadowski wybrał Fuerteventurę, zwaną "wyspą wiatrów". Rzymianie nazwyali ją "wyspą szczęśliwą". Czy taka okazała się dla Przemka Sadowskiego? Dlaczego warto wybrać się na Fuerteventurę?

  Towarzyszyliśmy uczestniczkom Top Model w Bombaju. Pobyt w Indiach nie był beztroskim urlopem, ale ciężką pracą. Czy dziewczyny podołały wymogom egzotycznego miasta?

  Tunezja to miejsce malownicze i popularne wśród turystów. Joanna Jabłczyńska odkryła te tereny Tunezji, które są mniej znane, ale równie atrakcyjne i frapujące. Zobacz nurkowanie w stylu Joasi Jabłczyńskiej i niecodzienne metody podrywania kobiet przez smagłych Tunezyjczyków.

  Zobacz egzotyczną wyprawę Doroty Gardias do dżungli w delcie rzeki Orinoko w Wenezueli. Pogoda dla przeciętnego Europejczyka jest tu czasem nie do zniesienia ze względu na dużą wilgotność powietrza. Trzeba pamiętać o tym, by wziąć odpowiednie obuwie i chronić się przed komarami. - Warunki będą trudne, ale przygoda niesamowita - mówi Dorota Gardias. Co można zrobić w dżungli z workiem na śmieci?