Moda i Uroda

Sprawdzony trik na worki pod oczami. Wodna terapia działa cuda

Moda i Uroda

Autor:
Nastazja
Bloch
Trik na worki pod oczami

Worki pod oczami to zmora wielu kobiet. Te małe, niepozorne ślady pod oczami sprawiają, że wyglądamy na zmęczone i dużo starsze. Jest jednak sposób, dzięki któremu pozbędziemy się uciążliwego problemu. Na ratunek przychodzi – woda.

Worki pod oczami – skąd się biorą?

Od lat walczysz z workami pod oczami, przetestowałaś już wszystkie kremy i maseczki, a efektów nadal nie widać? Przedstawiamy sposób, dzięki któremu raz na zawsze pozbędziesz się uciążliwego problemu. Najpierw należy jednak zrozumieć, skąd ten problem się bierze.

Tajemnicze i nieestetyczne worki pod oczami pojawiają się najczęściej w wyniku zastoju w oczodole płynu limfatycznego. Wpływ na to może mieć zarówno zła dieta ze zwiększoną ilością soli, siedzący tryb życia i brak aktywności. Pierwszym krokiem do sukcesu będzie zatem poprawa metabolizmu w komórkach. Jak to zrobić? Pij więcej wody.

Wodna terapia na worki pod oczami

Jeśli pragniesz budzić się i wyglądać świeżo i rześko, nie zapominaj o podstawach. Każdy dzień zaczynaj od wypicia przynajmniej 500 ml niegazowanej wody, a następnie systematycznie przez cały dzień uzupełniaj płyny. Nie zapominaj o aktywności. Nie musisz od razu biegać maratonów, wystarczy żwawy spacer.

Dobrym porannym i wieczornym nawykiem jest także masaż okolic oczu wykonany kostkami lodu. Zimy okład z pewnością ściągnie opuchliznę. Jeśli zmiany pod oczami wciąż są widoczne, warto udać się do lekarza, w celu wykluczenia schorzeń.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Tara Moore/Getty Images

Pozostałe wiadomości