Newsy

Wielki gest Dominiki Kulczyk. Wspiera fundację „Dajemy dzieciom siłę”

Newsy

Wielki gest Dominiki Kulczyk. Wspiera fundację „Dajemy dzieciom siłę”

Fundacja „Dajemy dzieciom siłę” prowadząca na co dzień Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 nie dostała dotacji MEN. Z tego powodu powstała wielka inicjatywa społeczna, która zbierała dla fundacji pieniądze. Wielkim gestem wykazała się Dominika Kulczyk, która wsparła finansowo instytucję. 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę działa od 1991 roku, a od prawie 11 lat prowadzi ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 i pomaga dzieciom w trudnych sytuacjach. W tym roku instytucja nie otrzymała jednak dofinansowania. O potrzebie istnienia telefonu zaufania opowiedziała prezes fundacji, dr Monika Sajkowska.

Każdego dnia dzwoni do telefonu średnio 18 młodych osób, które informują nas o zamiarze popełnienia samobójstwa. Podejmujemy interwencje w takich sytuacjach, ponad 300 interwencji rocznie to interwencje kryzysowe podejmowane przez fundację we współpracy z komendą policji.

Zbiórka i wsparcie finansowe fundacji

Z pomocą fundacji przyszli Szymon Hołownia i Dominika Kulczyk. Dziennikarz rozpoczął zbiórkę pieniędzy, dzięki której przez dwa dni udało się zebrać 360 tys. złotych. Dominika Kulczyk podarowała instytucji ponad 1,5 milion złotych.

Dzięki wsparciu zebrano ponad 2 miliony złotych, które pozwolą na to, aby telefon zaufania dla dzieci i młodzieży działał 24 godziny na dobę do końca przyszłego roku.

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
83
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
29.10.2019
olena
bardzo fajnie z jej strony!
29.10.2019
gloria
super! Szanuję!
10.10.2019
Ewa
Wielkie brawa dla Pani!