Wągry na nosie. Jak skutecznie się ich pozbyć? Maseczki, kremy, domowe sposoby

Kobieta w maseczce na twarzy.
Fot. Piotr Marcinski EyeEm / Getty Images
W walce z wągrami szukamy najlepszych i najbardziej skutecznych metod. Jakie są domowe sposoby na wągry na nosie? Jak wygląda usuwanie wągrów na nosie? Poznaj niezawodne rady kosmetyczne.

Jak najskuteczniej pozbyć się wągrów na nosie? To częste pytanie, które zadają sobie osoby zmagające się z tą przypadłością. Jak usunąć wągry na nosie? To kolejny problem, który należy rozwiązać, aby móc cieszyć się gładką skórą bez skazy. Pomysłów na wyeliminowanie tego defektu jest wiele. Poznajmy te najbardziej popularne i dające najlepsze rezultaty.

Wągry na nosie - usuwanie

Wągry to zaskórniki, które mogą pojawić się nie tylko na nosie, ale także brodzie czy czole. Tworzą się w przypadku zapychania rozszerzonych porów. Czarne wągry na nosie pojawią się, gdy mamy do czynienia z zaskórnikami otwartymi, zaś białe wągry na nosie pojawią się w przypadku zaskórników zamkniętych, a wyglądem swym przypominają drobną kaszkę. Ponieważ łatwo o ich nadkażenie, warto jak najszybciej znaleźć sposób na pozbycie się ich. Najpewniejszą i najbezpieczniejszą metodą jest wizyta u kosmetyczki, która przeprowadza profesjonalne oczyszczanie. Wśród popularnych zabiegów na wągry znajdują się:

  • Oczyszczanie skóry manualne;
    • Peelingi chemiczne z użyciem kwasów: migdałowego, salicylowego, glikolowego czy pirogronowego;
      • Peeling kawitacyjny, czyli ultradźwięki;
        • Zabieg mikrodermabrazji.

          Przed wizytą w gabinecie kosmetycznym warto też skonsultować się z dermatologiem.

          Domowe sposoby na wągry na nosie

          Jeśli chcesz stoczyć walkę z wągrami w zaciszu domowym, możesz wypróbować niejeden domowy sposób na wągry na nosie. Do wyboru masz liczne kosmetyki dostępne w drogeriach: peelingi, żele do mycia twarzy, maseczki, plastry. Stosując odpowiednie kosmetyki, możesz znacznie poprawić stan swojej skóry, ale może się zdarzyć, że nie pozbędziesz się zaskórników całkowicie. Warto pamiętać, że problematyczna skóra lubi witaminę B3 i preparaty z retinolem, źle zaś znosi witaminę E, która często zalega w porach i rozszerza je.

          Wągry na nosie - soda

          Co jest dobre na wągry na nosie? Rekordy popularności bije obecnie maseczka z sody, którą bez problemu można wykonać w domu. Wystarczy soda oczyszczona, woda i nowa szczoteczka do zębów. Po wymieszaniu sody z wodą uzyskamy papkę, którą wcieramy za pomocą szczoteczki w problematyczne miejsce. Masujemy przez dwie minuty i spłukujemy. Maseczka na wągry na nosie na bazie sody ma działanie silnie oczyszczające i podwyższające pH. Jak usunąć wągry na nosie? Mniejsze znikną po pierwszym użyciu maseczki, nad resztą trzeba popracować nieco dłużej. Warto zapamiętać, że jest to sposób dobry na zaskórniki otwarte (czyli czarne wągry).

          Wągry na nosie - plastry

          Popularny sposób na wągry na nosie to plastry, które możemy kupić w drogerii lub aptece. Dostępne są plastry o różnym składzie, jednak przeznaczeniem ich wszystkich jest oczyszczanie skóry z zaskórników oraz działanie bakteriobójcze. Zaleca się stosowanie plastrów, jako metody dodatkowej, ponieważ jako samodzielna terapia mogą nie przynieść oczekiwanych efektów. Nie można ich także używać zbyt często i zawsze należy nakładać na starannie oczyszczoną skórę.

          Jak zlikwidować wągry na nosie? Kremy

          Jeśli nadal zastanawiasz się, jak zwalczyć wągry na nosie, musisz pamiętać o prawidłowej higienie. Tylko odpowiednia dbałość o cerę pozwoli cieszyć się jej dobrą kondycją. Przede wszystkim stosuj dokładne oczyszczanie skóry. Znajdź idealny żel dla siebie i nie zapominaj o demakijażu. Od czasu do czasu stosuj peelingi i maseczki, które jeszcze głębiej oczyszczą skórę. Na koniec pamiętaj o odpowiednim kremie, wybieraj te lekkie, które nie zatykają porów, ale nawilżają. Doskonałym wyborem może okazać się krem na bazie siarki, stworzony specjalnie z myślą o problematycznej skórze z wągrami. To specjalny biosiarczkowy krem na wągry na nosie.

          Wągry na nosie - wyciskanie

          Zdaniem wielu, dobry sposób na wągry na nosie to wyciskanie. Nie jest to jednak skuteczny sposób, ponieważ w warunkach domowych trudno jest odpowiednio przygotować skórę do zabiegu. Samodzielne, mechaniczne usuwanie zaskórników może się zakończyć zaognieniem stanu i jeszcze większymi problemami. Dlatego zamiast robić sobie krzywdę, znajdź naprawdę skuteczny sposób na wągry na nosie.

          Dobry sposób na wągry na nosie

          Jeśli zmagasz się z wągrami, zacznij od powszechnie dostępnych kosmetyków i zadbaj o dogłębne i dokładne oczyszczanie skóry. Możesz wypróbować domowy sposób na wągry na nosie i zakupić torebkę sody, a następnie przygotować preparat. Jeśli Twoje zabiegi nie przyniosą rezultatów, skonsultuj się z lekarzem lub wykwalifikowaną kosmetyczką.

          Jak poradzić sobie z pryszczami? Zobacz wideo:

          Zobacz też:

          Autor: Adrian Adamczyk

          podziel się:

          Pozostałe wiadomości