Maska z krwi menstruacyjnej - oto kolejna kontrowersyjna metoda pielęgnacji twarzy, która zachwalana jest w mediach społecznościowych. Są kobiety, które uważają, że jej stosowanie to doskonały sposób na radzenie sobie z niedoskonałościami skóry. A co na temat tego trendu sądzą lekarze?
Samodzielne wykonane maseczki na twarz to podstawa zdrowej pielęgnacji skóry. Zamiast sięgać po gotowe kosmetyki pełne ulepszaczy i konserwantów, lepiej zastosować w domu swoje mieszanki. W takim przypadku zyskamy pewność, co do naturalnego składu maseczki na twarz.
Maseczki na twarz domowej roboty mogą służyć poprawianiu różnych niedoskonałości – trądziku, przebarwień, suchej skóry czy oznak starzenia. Zależnie od występującego problemu warto sięgnąć po odpowiednie naturalnie składniki, które pomogą z nim walczyć.
Właściwości młodego jęczmienia sprawiają, że coraz więcej osób interesuje się jego dobroczynnym wpływem na organizm. Choć zazwyczaj spożywamy go w formie tabletki lub płynu, to znakomicie sprawdza się również jako składnik maseczki do twarzy, która nie tylko oczyści, ale i rozświetli zmęczoną cerę. Podpowiadamy, jak przygotować ją w warunkach domowych.
Twoja cera jest zmęczona po całym dniu? Spędzasz dużo czasu w ogrzewanym pomieszczeniu? Przygotuj w kilka minut maseczkę z nasion chia, która nawilży, ujędrni i uelastyczni skórę. Podpowiadamy krok po kroku, jak ją wykonać.
O wszechstronnym zastosowaniu sody wiemy już od dawna. Ten naturalny składnik sprawdza się również w kosmetyce jako maseczka z sody na twarzy i włosy. Soda oczyszczona, jak sama nazwa wskazuje, doskonale oczyszcza i usuwa zanieczyszczenia, dbając o świeży wygląd cery.
Coraz chętniej sięgamy po awokado – uwielbiamy dodawać go do sałatek czy przyrządzać meksykańskie
Zaskórniki są zmorą posiadaczy cery tłustej i trądzikowej. Nieestetyczne ciemne kropki to zanieczyszczenia nagromadzone w porach skóry – na szczęście da się ich pozbyć. Domowa maseczka na wągry pomoże w walce z tym problemem. Będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż wyciskanie zaskórników w domu, które może skończyć się źle.
Ziołowe kosmetyki przygotowywane samodzielnie w domowym zaciszu to doskonały sposób na to, by poprawić kondycję i wygląd naszej skóry. Zawarte w nich składniki wykazują działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, dlatego doskonale sprawdzają się w pielęgnacji cery tłustej oraz mieszanej. Maseczka z oregano na bazie zielonej glinki może być częścią naturalnej kuracji, która skutecznie złagodzi stany zapalne oraz wypryski.
Maseczki w płachcie to rozwiązanie, które swoją niezwykłą popularność zawdzięcza Koreankom i ich rytuałom pielęgnacyjnym. Materiał nasiąknięty odżywczymi składnikami z powodzeniem zastąpić może tradycyjny kosmetyk ze słoiczka. Niestety, bawełniana płachta nie zawsze idealnie przylega do twarzy. Aby temu zaradzić, warto wypróbować trik, który bije rekordy popularności na TikToku.
Maseczka z miodu odżywia tak samo, jak wiele drogich kremów czy szamponów. Miód na twarz doskonale nawilża cerę i regeneruje naskórek. Z kolei maseczka z miodu na włosy sprawia, że pasma będą silne, odżywione i bardziej odporne na łamanie.
W walce z wągrami szukamy najlepszych i najbardziej skutecznych metod. Jakie są domowe sposoby na wągry na nosie? Jak wygląda usuwanie wągrów na nosie? Poznaj niezawodne rady kosmetyczne.
Maseczki w płachcie od kilku lat są w najgorętszych urodowych trendach. Sęk w tym, że stosowanie ich regularnie może nadszarpnąć domowy budżet. Dlatego podpowiadamy, jak wykonać maski niewielkim kosztem, a które będą porównywalne z tymi, które możemy zakupić w drogerii.
Nie trzeba wydawać fortuny, by o siebie zadbać. Domowe maseczki na twarz, oparte na naturalnych i ogólnodostępnych składnikach, mogą zdziałać prawdziwe cuda. Dobrze wykonana maseczka oczyszczająca czy nawilżająca od razu poprawi stan cery i pomoże walczyć z problemami skórnymi. Sprawdź kolejne nasze propozycje.
Jeśli lubisz oczyszczać twarz i włosy domowymi sposobami, maseczka z żelatyny może Ci się spodobać. Maseczka z żelatyny i mleka pomaga usunąć problematyczne zaskórniki. Maseczka z żelatyny może być też traktowana jako łagodna kuracja przeciwzmarszczkowa.
Wielu z nas skorupki od jaj wyrzuca po prostu do kosza. To duży błąd. Dlatego, że skorupki stanowią cenne źródło składników odżywczych. Zawierają m.in. sole wapnia, magnez, fosfor czy selen. Warto więc wykorzystać ich właściwości do różnych celów, a ekologowie będą nam wdzięczni. Oto kilka znanych patentów.
Pewien mężczyzna wpadł na pomysł nietypowego zasłaniania twarzy w komunikacji miejskiej. Zamiast maseczki na szyi miał kilkumetrowego żywego węża. Niecodzienna sytuacja miała miejsce w Wielkiej Brytanii, w autobusie jadącym ze Swinton do Manchesteru.
Moda na maski w płachtach przyszła do nas z Korei. Koreanki słyną z tego, że mają doskonałe cery, a do ich pielęgnacji używają między innymi masek w płachcie. W studiu Dzień Dobry TVN kosmetolog Aneta Suchowierska opowiedziała, jakie zastosowanie mają maski w płachcie. Czy możemy zrobić je samemu w domu? I jakie wykorzystać do tego produkty?
Ostatnio wiele kobiet chętnie sięga po maseczki peel off. Jak działają? Kto może z nich korzystać? Jak je ściągać z twarzy? Z jakich składników można zrobić taką maseczkę w domu? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła kosmetyczka Aneta Suchowierska.
Po zimie warto odżywić i ujędrnić skórę twarzy. Anna Lewandowska proponuje, by zrobić to na bazie kwasu acetylosalicylowego. Jak ją przygotować i nałożyć? Kto może, a kto nie powinien jej stosować? Jak długo trzymać tę maseczkę na twarzy? O tym w Dzień Dobry TVN kosmetyczka Aneta Suchowierska.
Tym razem w ramach cyklu Kosmetykopedia wybieraliśmy najlepsze maseczki do twarzy. Testerkami były nasze koleżanki z Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, który z kosmetyków zyskał ich najwyższe oceny. Od kosmetologa Beaty Dudzińskiej dowiedzieliśmy się, jakie maski dobierać do danego typu skóry.