Gorące tematy

Tylko u nas! Agnieszka Woźniak-Starak o kulisach powstawania ostatniej produkcji jej męża i życiu po jego stracie

Agnieszka Woźniak-Starak o życiu po stracie męża. Rozmowa z Dorotą Wellman 

Gorące tematy

Tylko u nas! Agnieszka Woźniak-Starak o kulisach powstawania ostatniej produkcji jej męża i życiu po jego stracie

Agnieszka Woźniak-Starak o życiu po stracie męża. Rozmowa z Dorotą Wellman 

Agnieszka Woźniak-Starak po stracie męża zaangażowała się w promocję filmu "Ukryta gra", wyprodukowanego przez Watchout Studio, jednak od czasu tragedii, jaka ją spotkała, unikała wywiadów. Dla nas zrobiła wyjątek. W listopadzie 2019 r. prowadzącej Dzień Dobry TVN Dorocie Wellman opowiedziała o kulisach powstawania filmu, planach, jakie chciał zrealizować jej mąż, Piotr Woźniak-Starak i życiu po jego stracie.

Agnieszka Woźniak-Starak o życiu po stracie męża

Agnieszka Woźniak-Starak bierze udział w promocji filmu "Ukryta gra" z Billem Pullmanem i Robertem Więckiewiczem w rolach głównych. Za produkcję tego thrillera szpiegowskiego odpowiada Watchout Studio, którego współzałożycielem był jej mąż, Piotr Woźniak-Starak. Agnieszka pojawiła się między innymi podczas premiery filmu.

To było abstrakcyjne przeżycie, ale też niesamowite, bo film jest bardzo ciepło przyjmowany, dużo niesamowitych rozmów i spotkań. No i mnóstwo wrażeń po tej premierze.

- przyznała.

>>> Zobacz także:

"Ukryta gra" - o czym jest film?

"Ukryta gra" to trzymający w napięciu thriller szpiegowski. Jego akcja toczy się w czasie zimnej wojny. Wtedy to amerykańskie tajne służby porywają genialnego matematyka, aby stanął do szachowego pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi. Międzynarodowy turniej w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki okazuje się jednak tylko przykrywką do szpiegowskiej gry, w której stawką jest uratowanie ludzkości przed zagładą nuklearną.

Polska produkcja powstała z udziałem nagradzanych twórców i cenionych aktorów związanych z międzynarodowym kinem. W rolę głównego bohatera wciela się Bill Pullman. Robert Więckiewicz występuje jako dyrektor Pałacu Kultury i Nauki. Ponadto w obsadzie znajdują się m.in. Lotte Verbeek, James Bloor i Aleksiej Sieriebriakow.

Kulisy zatrudnienia Billa Pullmana

Prace nad "Ukrytą grą" trwały siedem lat. Od początku zamierzeniem twórców filmu było pozyskanie świetnego hollywoodzkiego aktora, co jednak okazało się dość trudne w realizacji. W końcu udało się rozpocząć rozmowy z laureatem Oscara, Williamem Hurtem, który ostatecznie postanowił zaangażować się w projekt. Niestety po pięciu dniach zdjęciowych aktor uległ poważnemu wypadkowi, co uniemożliwiło mu udział w filmie. Producenci w ekspresowym tempie musieli poszukać kolejnego aktora dobrej klasy.

Zawiesili zdjęcia na 48 godzin i dosłownie po paru dniach w Polsce wylądował Bill Pullman.

- zdradziła Agnieszka.

"Ukryta gra" - making off

Agnieszka Woźniak-Starak przygotowała krótki film, w którym ukazuje prace nad "Ukrytą grą". Są w nim między innymi wywiady, jakie dziennikarka przeprowadziła ze swoim mężem, Piotrem. Jak to wspomina?

Kompletnie to nie szło. Ja go co chwilę poprawiałam, on się denerwował, aż mój kolega powiedział: <<Wiesz co, Agnieszka? Może ja z nim porozmawiam>>. Pamiętam, że kolejny wywiad poszedł nam już trochę lepiej.

Przyznała także, że teraz nie jest jeszcze w stanie oglądać tych rozmów.

Fragmenty rozmów z Piotrkiem musiały zostać dla mnie wycięte. Nie jestem w stanie słuchać jego głosu. Na premierze, gdy pojawiła się na koniec czarna plansza i wiedziałam, że będzie jego wypowiedź, zatkałam uszy. Jeszcze nie jestem na to gotowa, jeszcze długo, długo nie.

Co dalej z Watchout Studio?

Watchout Studio, to dom produkcyjny założony w 2007 roku przez Piotra Woźniaka-Staraka i jego biznesowego partnera, Krzysztofa Tereja. Filmy, które firma współtworzyła - "Bogowie" i "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" zgromadziły w kinach miliony widzów oraz były wielokrotnie nagradzane.

Teraz na czele Watchoutu będzie stał Krzysztof. Oni (Piotr Woźniak-Starak i Krzysztof Terej - przyp. red.) dużo rozmawiali o tym, jak widzą przyszłość firmy. Bardzo dużo rozmawiali o kolejnych projektach, o tym co jest w planach. Tak na dobrą sprawę, wszyscy wiedzą, co mają robić.

- powiedziała Agnieszka.

Agnieszka Woźniak-Starak o wsparciu rodziny i przyjaciół

Po tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w sierpniu tego roku Agnieszka Woźniak-Starak może liczyć na pomoc najbliższych.

Mam bardzo silną grupę przyjaciół, którzy rzeczywiście byli z nami blisko i byli też blisko podczas tych najtrudniejszych momentów. Oni mi dają bardzo dużo i cieszę się, że są i wiem, że mnie nie zostawią. Powiem tak, nie było ani jednej osoby, na której bym się zawiodła w tej sytuacji.

Dziennikarka dodała, że otrzymuje również dużo wsparcia od zupełnie jej obcych osób, za co ma wobec nich ogromny dług wdzięczności. Chciałaby to przekuć w coś dobrego i mądrego.

Życie bez Piotrka Woźniaka-Staraka

Agnieszka przyznaje, że życie bez Piotra wygląda abstrakcyjnie. Codziennie musi szukać pomysłów, które pomagają jej odwrócić uwagę od osobistej tragedii i odbudować swoją codzienność. Nie planuje i niczego też nie oczekuje. Tęskni za telewizją, ale nie wyobraża sobie powrotu do rozrywki.

Wydarzyło się coś takiego, co stawia wyraźną kreskę i ja też bym chciała bardzo dużo rzeczy zmienić, i wiele rzeczy robić inaczej. To jest jakiś nowy początek.

- powiedziała Agnieszka.

Agnieszka Woźniak-Starak pokazała ostatni prezent dla Piotra

Tego samego dnia, w którym Agnieszka udzieliła wywiadu dla Dzień Dobry TVN, w mediach społecznościowych opublikowała wzruszający wpis. Dziennikarka podziękowała za ciepłe słowa, które otrzymała po rozmowie oraz pokazała ostatni prezent, który miała zamiar podarować Piotrowi.

Chciałam Wam podziękować za wszystkie ciepłe słowa po dzisiejszym wywiadzie, to dla mnie naprawdę ważne. A to jest Vlad. Vlad miał być psem Piotrka, kupiłam mu go na urodziny, to miał być nasz trzeci Rhodesian, mieliśmy go odebrać po powrocie z Mazur, nie zdążyliśmy.

- napisała pod postem Agnieszka. 

Co sądzisz o tym artykule?
220
24
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
37
15.12.2019
Magda
Pani Agnieszko♥️♥️♥️
12.11.2019
Marta
Pani Agnieszko dużo siły Pani życzę bardzo wspieram Panią i mam nadzieję że ból powoli będzie zmieniał się w pamięć i cudowne wspomnienia o Pani Mężu
12.11.2019
Monika
Współczuję
12.11.2019
Michał
Są jeszcze roczniki 1,5, nie tylko ten podwójny: dzieci urodzone w I półroczu 2008 musiały iść do szkoły z pełnym rocznikiem 2007 (= półtora rocznika). Gdy wprowadzono przymus dla sześciolatków przez 2 lata musiało się zmieścić w pierwszych klasach trzy roczniki dzieci. To nie jest sprawa na jeden rok, to przepełnienie ciągnie się przez wszystkie lata edukacji! A potem następuje "pusty" rocznik 2009, który nie będzie miał żadnych problemów w dostaniu się do szkół średnich czy na studia.
11.11.2019
Anka
Słuchałam tego wywiadu ze ściskiem w gardle...
Pozostali przyjaciele ...praca ...Nie ma Pana Piotra...została pustka i tęsknota ...?
11.11.2019
Patrycja
Po prostu po ludzku jest mi Pani Agnieszki szkoda :( Jak się wycofa z TV to bede za nią tęsknić ;( Ale co się dziwić . Podziwiam ją ze z takim spokojem opowiadała o tak tragicznych przeżyciach, ja nie potrafiłam powstrzymać łez. Piękny wywiad i oczywiście Pani Dorota jak zawsze klasa ;)
11.11.2019
Sabina
??
10.11.2019
KArola
Agnieszka, jesteś niesamowicie silna kobietą. Czesto myslę o Tobie i Twojej sytuacji i chciałabym przekazac Ci ciepło i wspracie. Robie to chociaz tą drogą. trzymaj się, życze Ci abys jeszcze dowiadczyla mnostwo dobra❤️❤️❤️❤️
10.11.2019
Magda
Pani Agnieszko, życzę dużo siły i mimo wszystko szczęścia, które kiedyś zagości w Pani życiu. Trzeba wyjść z domu do ludzi, zacząć realizować swoje plany i marzenia zawodowe. Ściskam mocno
10.11.2019
PATI
Piekny wywiad.Pani Agnieszko duzo sily I wytrwalosci.Trzymaj sie cieplutko
10.11.2019
Lidia4eld
UKRYTA GRA
świetny film w iście hollywoodzkim stylu. zdecydowanie polecam Bill Pullman i Robert Więckiewicz rewelacja !!! TAKIEGO FILMU W POLSCE JESZCZE NIE BYŁO. Okazuje się, że w Polsce można również nakręcić dobry film . Świetna gra aktorska. POKAZANIE PAŁACU KULTURY W TAKIM ŚWIETLE STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ !!!.
10.11.2019
Ola
Pani Agnieszko jest Pani pięknym człowiekiem. Jeszcze zaświeci dla Pani słońce .... tymczasem przesyłam mnóstwo pozytywnej energii.
Dla Pani redaktor Wellman należą się słowa uznania za subtelność i wyważone słowa.
10.11.2019
Patrycja
ból i cierpienie uczą nas najwięcej... wzruszający wywiad ..mam łzy na policzkach..Podziwiam Panią za siłę i odwagę..Na pewno będzie Pani jeszcze szczęśliwa <3
10.11.2019
Viola
Pani Agnieszko jest Pani pięknym człowiekiem. Energia w przyrodzie nigdy nie ginie. Miłość można pojmować różnież przez pryzmat fizyki kwantowej. Energia Pani mężna będzie wspomagać Panią. Proszę żyć z taką pasją jak to robił Pani mąż. Niech pozostanie Pani taką szaloną, ciekawą życia dziewczyną, bo taką Panią pokochał. Ja po mojej śmierci nie chciałabym aby ktoś po mnie cierpiał. Wszyscy umrzemy to nic wyjątkowego, a 10,20,cz 30 lat wcześniej czy później to chwila w stosunku do wieczności. Chciałabym aby żyli z całych sił!
10.11.2019
Dorota
Widać wielki smutek w oczach, ale ma rację - te małe kroczki to powrót do życia. Świat już nigdy nie będzie taki jak był - trzeba go sobie na nowo poukładać. Powodzenia pani Agnieszko!
10.11.2019
Joanna
Pani Agnieszko, Jestesmy z Panią ❤️ Wspieramy. Duzo ciepla i milosci dla Pani ❤️
10.11.2019
Mart
Kochana! Pani Agnieszko jesteś wspaniałą kobietą. Bądź silna!
10.11.2019
Izabelam5jv
Agnieszko, będzie lepiej, kiedyś na pewno będzie lepiej. Trzymaj się mocno!
10.11.2019
Natalia
Przepiękny wywiad ? tyle można się od P. Agnieszki nauczyć..
10.11.2019
Az
Klasa klasa klasa!!!
10.11.2019
Gosia
Cudownie przeprowadzony wywiad...delikatny i z klasą. Brawo dla Pani redaktor, a za Panią Agnieszkę bardzo mocno trzymam kciuki, żeby jeszcze potrafiła kiedyś cieszyć się życiem bez ś. p. Piotra
09.11.2019
KT
?
09.11.2019
Obywatele
???
09.11.2019
Olo
Dwie cudne kobiety
09.11.2019
Mo nia
?
09.11.2019
Agata
Pani Wellman to babka z klasą, wykazała się naprawdę dużym wyczuciem. Dziękuję obu paniom za mądry wywiad .
09.11.2019
Aga
Ile smutku w tych oczach, zniknął blask , tak ciężko teraz odnaleźć siebie. Pani Agnieszko , dużo zdrowia i siły, pan Piotr trzyma piecze nad panią, tam na górze, trzeba poskładać życie na nowo.
09.11.2019
B
Agnieszka trzymaj sie. Jestes boska I dajesz duzo wiary
09.11.2019
Kkkkk
Mądre kobiety.
Eh życie ...
09.11.2019
Ania
Bardzo dobry wybór prowadzącej wywiad. Pani Agnieszka spokojna, szczera, otwarta... Życzę Pani siły i wszystkiego dobrego.
09.11.2019
M
Piekna i silna kobieta... Zycze jej tego co najlepsze. Badzmy dla siebie zyczliwi, nie tylko od swieta. Zycie jest kruche.
09.11.2019
Ewa
Podziwiam. To nie było łatwe zadanie.
09.11.2019
EWA
Niech jutro będzie piękniejsze dla Pani, Pani Agnieszko.
09.11.2019
D
Pięknie zadane i skonstruowane pytania. Mimo tego, że Pani Agnieszka jest mi znana tylko z telewizj i prasy bardzo kibicuje Jej do odnalezienia się w tej sytuacji i przejścia przez żałobę w jak najlepszy dla Niej sposób.
09.11.2019
Daga
Wspaniała kobieta, pomimo wyraźnego bólu w oczach cały czas się uśmiecha. Dużo siły Pani Agnieszko, jestem z Pani dumna.
09.11.2019
Aneta
Cudna, silna, mądra i piękna ????
09.11.2019
aga
Przykra sprawa
Rozwiń wszystkie komentarzy