Gwiazdy

44. FPFF w Gdyni. Bill Pullman o roli w filmie „Ukryta gra”

Gwiazdy

44. FPFF w Gdyni. Bill Pullman o roli w filmie „Ukryta gra”

Trwa 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Do Gdyni co roku przyjeżdżają polscy i międzynarodowi goście i twórcy filmowi. Z Billem Pullmanem spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

"Ukryta gra" na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Jednym z filmów, który walczy w Konkursie Głównym w czasie 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych jest "Ukryta gra" w reżyserii Łukasza Kośmickiego.

Główną rolę w filmie gra Bill Pullman. Z amerykańskim aktorem spotkał się Marcin Sawicki.

Bill Pulman miał jedynie trzy dni na podjęcie decyzji, czy zagrać w filmie "Ukryta gra".

Przeczytałem scenariusz bardzo szybko i zaintrygował mnie. Musiałem bardzo poprzestawiać swoje plany nie wiedziałem czy mi się to uda. Potem porozmawiałem ze wspaniałym reżyserem Łukaszem Kośmickim. To prawdziwy artysta i potrafi pracować z ludźmi. Dla mnie liczy się przede wszystkim doskonała współpraca na planie.

-zdradził Bill w rozmowie z Marcinem Sawickim.

Fabuła filmu rozgrywa się na początku lat sześćdziesiątych. Amerykańskie tajne służby w czasie kryzysu kubańskiego porywają wybitnego matematyka Joshuę Mansky’ego ( w tej roli Bill Pulman). Ma on wystąpić w pojedynku szachowym przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi. Turniej rozgrywa się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Turniej szachowy to jednak przykrywka dla szpiegowskiej gry mającej na celu powstrzymanie konfliktu nuklearnego.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

Jest jedną z najstarszych imprez filmowych w całej Europie, który promuje rodzimą kinematografię. Festiwal istnieje od 1974 roku. Do 1986 roku był organizowany w Gdańsku. Od 1987 roku FPFF przeniósł się do Gdyni.

Widzowie Festiwalu w Gdyni mogą jako pierwsi zapoznać się z najnowszymi polskimi produkcjami filmowymi. Uczestnicy Festiwalu rywalizują ze sobą w dwóch sekcjach konkursowych – w Konkursie Głównym (Złote i Srebrne Lwy), a także w Konkursie Filmów Krótkometrażowych. Co więcej, na Festiwalu wręczana jest również nagroda Platynowych Lwów. Otrzymują ją twórcy za artystyczny dorobek życia.

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
92
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0