Gwiazdy

"Ukryta gra". Bill Pullman o polskiej ekipie filmowej: "Jest u mnie na pierwszym miejscu!"

Gwiazdy

"Ukryta gra". Bill Pullman o polskiej ekipie filmowej: "Jest u mnie na pierwszym miejscu!"

Już 8 listopada na ekrany polskich kin wejdzie najnowszy film Łukasza Kośmickiego - "Ukryta gra". Reżyser podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odebrał za „Ukrytą grę” nagrodę specjalną za doskonale zrealizowane kino gatunkowe. Z odtwórcą głównej roli Billem Pullmanem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

Szpiegowski thriller

Fabuła filmu rozgrywa się na początku lat sześćdziesiątych, kiedy napięcie między USA, a ZSRR sięga już zenitu. Amerykańskie tajne służby w czasie kryzysu kubańskiego porywają wybitnego matematyka Joshuę Mansky’ego (w tej roli Bill Pullman). Ma on wystąpić w pojedynku szachowym przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi. Turniej rozgrywa się w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Turniej szachowy to jednak przykrywka dla szpiegowskiej gry mającej na celu powstrzymanie konfliktu nuklearnego.

Akcja szpiegowskiego thrillera rozgrywa się w Pałacu Kultury i Nauki. Zaś główną rolę gra Bill Pullman. Amerykański aktor znany jest między innymi z takich produkcji jak: „Dzień Niepodległości” i „Ja cię kocham, a ty śpisz”.

Bill Pullman rozmowie z Kingą Burzyńską przyznał, że podczas swojego pierwszego pobytu w Warszawie bez przerwy rozglądał się za Pałacem Kultury u Nauki.

Kiedy tylko opuściłem lotnisko od razu zacząłem rozglądać się za tym sławnym budynkiem. I nagle będąc w centrum Warszawy go zobaczyłem i pomyślałem: o wreszcie jest ten Pałać Kultury ze scenariusza.

Polska ekipa jest numerem jeden

Bill Pulman w czasie ostatniego festiwalu filmowego w Gdyni przyznał, że miał jedynie trzy dni na podjęcie decyzji, czy zagrać w filmie "Ukryta gra".

Przeczytałem scenariusz bardzo szybko i zaintrygował mnie. Musiałem bardzo poprzestawiać swoje plany nie wiedziałem czy mi się to uda. Potem porozmawiałem ze wspaniałym reżyserem Łukaszem Kośmickim. To prawdziwy artysta i potrafi pracować z ludźmi. Dla mnie liczy się przede wszystkim doskonała współpraca na planie.

-zdradził Bill w rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim.

Bill Pullaman w rozmowie z Kingą Burzyńską wspomniał, że kiedy realizowali film, były to najzimniejsze dni zeszłorocznej zimy.

Kręciliśmy na ostatnim piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Były to najzimniejsze dni. Dla mnie to nie było miłe doświadczenie. Temperatura w filmie wynosiła 10 st., natomiast w trakcie realizacji zdjęć było to ok. -20 st.* Mieliśmy tylko cienkie płaszcze. Byłem pod ogromnym wrażeniem, jak inni aktorzy znoszą te warunki pogodowe. I po usłyszeniu słowa: „akcja!” stają się skupieni i profesjonalni.

Amerykański aktor przyznał, że polska ekipa filmowa, z którą realizował „Ukrytą grę” jest na pierwszym miejscu.

Na ekranie oprócz Billa Pullmana zobaczymy między innymi: Roberta Więckiewicza, Aleksieja Sieriebriakowa i Lotte Verbeek.

Co sądzisz o tym artykule?
49
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
04.11.2019
lolinka
noo ja już zacieram ręce, bo czuję, że film to będzie mega. Obsada spoko i do tego bardzo ciekawa fabuła