Styl Życia

Rywalizacja wśród młodych mam szkodliwa dla dzieci? "Wywierają presję na maluszku"

Styl Życia

Rywalizacja wśród młodych mam szkodliwa dla dzieci? "Wywierają presję na maluszku"

Młode mamy rywalizują między sobą, zwłaszcza w dobie mediów społecznościowych. Lubią chwalić się wszystkimi umiejętnościami swoich pociech, pokazując to na pięknych zdjęciach. Pozytywna rywalizacja daje siłę, by iść do przodu, ale niedobrze dzieje się, jeśli zamienia się w toksyczną zawiść między matkami, która w efekcie przekłada się również na dziecko. Na ten temat w naszym studiu wypowiedziały się Monika Mrozowska, Agnieszka Kaczorowska-Pela i Michalina Grzesiak.

Agnieszka Kaczorowska o macierzyństwie 

Aktorka niejednokrotnie powtarzała, że małżeństwo i rodzina są dla niej najważniejsze. 26 lipca 2019 r. na świat przyszła Emilia Pela, czyli pierwsze dziecko gwiazdy. Od tamtej chwili szczęśliwa mama co rusz dzieli się z fanami wydarzeniami z życia pociechy. 

- Zrezygnowałam z kariery sportowej, bo byłam zmęczona rywalizacją. To wprowadziło spokój w moim życiu, a kiedy zostałam mamą, to też pojawiło się więcej tego spokoju. Jestem z dala od jakiejkolwiek rywalizacji - powiedziała Agnieszka Kaczorowska-Pela. 

- Działam na Instagramie i obserwuję to mocno w sieci. To niepokojące, bo to ze szkodą dla dziecka. Rodzice, którzy chcą się czymś pochwalić, wywierają presję na maluszku. Spokój i przestrzeń, którą mu damy są najważniejsze - dodała. 

Przypomnijmy, że Agnieszka jest teraz w drugiej ciąży i wraz z mężem wyczekują narodzin malucha. 

Michalina Grzesiak nie lubi chwalić się w sieci

Michalina Grzesiak jest autorką bloga "Krystyno nie denerwuj matki". Blogerka ma dwoje dzieci: Krystynę i Jerzego. Na co dzień stosuję homeschooling, czyli nauczanie dzieci w domu poza systemem szkolnym.

- Społecznie urósł we mnie ten problem, że nie chcę chwalić się z pychą. Ale chciałabym powiedzieć znajomym, że mam dziecko z pierwszej klasy, które robi już materiał z drugiej - powiedziała Michalina Grzesiak. 

Monika Mrozowska o wczesnym macierzyństwie 

Monika Mrozowska i Maciej Szaciłło w 2012 r. rozwiedli się po 9 latach małżeństwa. Owocem tego związku są dwie córki: Karolina (ur. w lipcu 2003 r.) i Jagoda (ur. 14 maja 2010 r.). Oprócz tego aktorka ma jeszcze dwóch synów z kolejnych związków: Józefa (ur. w sierpniu 2014 r.) oraz Lucjana (ur. w styczniu 2021 r.). 

W Dzień Dobry TVN Monika zwierzyła się z wczesnego macierzyństwa. 

- Zostałam mamą pierwszy raz mając 23 lata. Nie miałam się z kim porównywać, bo wśród znajomych byłam pierwszą mamą. Oni na mnie i moim byłym mężu uczyli się, jak to macierzyństwo i tacierzyństwo wygląda - Monika Mrozowska. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
84
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0