konkurencja

  Na gwiazdy TTV czeka kilka niestandardowych zadań.

  Nie milkną echa imprezy zorganizowanej w Nidzicy w ramach podsumowania całorocznego cyklu prac na roli. Gminne dożynki zapewniły mieszkańcom wiele atrakcji. Koncert disco polo czy nawiązująca do kultu płodności zabawa to tylko niektóre z nich. W sieci pojawiły się negatywne komentarze na temat wydarzenia. Tymczasem sołtysi przekonują, że organizacja spotkania wymagała nie lada wysiłku.

  Maja Bohosiewicz postanowiła poruszyć ważny temat. Aktorka napisała, co sądzi o nieustannym konkurowaniu, cytując wypowiedź amerykańskiego psychiatry. Z takiej postawy warto brać przykład, co szybko zauważyli fani: "Tak bardzo mądre i potrzebne słowa".

  Młode mamy rywalizują między sobą, zwłaszcza w dobie mediów społecznościowych. Lubią chwalić się wszystkimi umiejętnościami swoich pociech, pokazując to na pięknych zdjęciach. Pozytywna rywalizacja daje siłę, by iść do przodu, ale niedobrze dzieje się, jeśli zamienia się w toksyczną zawiść między matkami, która w efekcie przekłada się również na dziecko. Na ten temat w naszym studiu wypowiedziały się Monika Mrozowska, Agnieszka Kaczorowska-Pela i Michalina Grzesiak.

  Rzut dyskiem polega na wyrzuceniu dysku siłą ramienia na jak największą odległość. Konkurencja rozgrywana jest podczas różnego rodzaju zawodów, mistrzostw i olimpiad lekkoatletycznych. Dyscyplina ta znana była w czasach starożytnych, a do dziś zachowały się ilustracje rzeźby Myrona, przedstawiającej antycznego zawodnika wykonującego zamach dyskiem. W starożytnej Grecji podczas igrzysk rzut dyskiem wchodził w skład tzw. pentatlonu (skok w dal, krótki bieg, rzut dyskiem, oszczepem, zapasy). Pentatlon rozgrywany był od 708 roku p.n.e.

  Czym różni się styl prowadzenia biznesu przez kobiety i mężczyzn? Jakie błędy najczęściej popełniają kobiety prowadząc własną firmę? O specyfice kobiecego biznesu opowiedziała w Dzień Dobry TVN Iwona Golonko - konsultant i psycholog biznesu: "Jesteśmy mniej skłonne do ryzyka, bardziej badamy różne opcje, przez co tych kobiecych biznesów jest mniej".