Newsy

Popularny napój gazowany w papierowych butelkach? Spożywczy gigant rozpoczyna testy

Szklanki z napojem

vasiliybudarin/Getty Images

Newsy

Popularny napój gazowany w papierowych butelkach? Spożywczy gigant rozpoczyna testy

Szklanki z napojem

vasiliybudarin/Getty Images

Koncern Coca-Cola chce całkowicie zrezygnować z plastikowych butelek. Jak podaje BBC News firma już tego lata rozpocznie testy opakowań wykonanych z papieru. Początkowo koncern zamierza wyprodukować ok. 2 tysięcy takich butelek, które - w pierwszej kolejności - trafią do węgierskich sklepów.

Coca Cola rezygnuje z plastiku

Prototyp butelki został stworzony przez duńską firmę Paboco z bardzo mocnego papieru z cienką warstwą plastiku.

Po ponad siedmiu latach pracy laboratoryjnej Coca-Cola poinformowała, że jest gotowa do przeprowadzenia tego lata na Węgrzech testu - na rynek trafi 2 tys. takich butelek z napojem owocowym Adez.

Celem firmy jest stworzenie i wykorzystywanie w przyszłości butelek w 100 proc. nadających się do recyklingu i pozbawionych plastiku, które będą w stanie utrzymać nagazowanie napoju i nie będą wpływały na jego smak.

Firmy rezygnują z plastikowych opakowań

Jak podaje BBC News, podobne działania przeprowadzają także inni. Także jeden z producentów wódki ma w Wielkiej Brytanii i Szwecji przetestować papierowe butelki z alkoholowym napojem gazowanym. Nad prototypem nowego opakowania piwa pracuje także jeden z koncernów browarniczych. 

Zobacz wideo: Żegnamy się z jednorazowym plastikiem

Zobacz także:

Bagietka, kajzerka i grahamka - skąd wzięły się nazwy bułek? Jedną z nich wymyślono na cześć cesarza Franciszka Józefa

Całowanie – naturalny sposób na lepsze samopoczucie. Osteopata: "Działa antystresowo, daje poczucie szczęścia i radości"

"Włoska podróż pełna smaków". Światowej sławy szefowa kuchni Giada De Laurentiis zdradziła nam przepis na pyszny makaron

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
88
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0