Patryk Le Nart przygotował w Dzień Dobry TVN napoje, które sprostają nawet najbardziej wymagającym.
Czy ma znaczenie, w czym ją pijemy?
Na to pytanie w Dzień Dobry TVN odpowiedziała dietetyk kliniczny dr Wanda Baltaza.
Energetyki, choć bardzo popularne i łatwo dostępne mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Aby zminimalizować ich negatywne skutki, zdecydowano o wprowadzeniu zakazu ich sprzedaży osobom poniżej 18. roku życia. Do czego może doprowadzić picie energetyków? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z prof. Maciejem Banachem, kardiologiem.
Zdarza się wam wypić cappuccino po obiedzie? Pewna influencerka z Włoch podkreśla, że jest to duży błąd. W nagraniu, które zamieściła w sieci wyjaśnia, do której godziny powinno się zamawiać ten napój.
Jak rozpoznać dobrej jakości sok?
Gorącą kawę czy herbatę pije praktycznie każdy z nas. Badania pokazują, że spożywanie zbyt ciepłych napojów może przyczynić się do rozwoju zmian nowotworowych w obrębie przełyku. W jaki sposób?
Spożywanie niektórych napojów może zaburzać pracę mózgu i aż trzykrotnie zwiększać ryzyko udaru lub demencji starczej. Udowadniają to liczne badania naukowe. Z jakich specjałów warto zrezygnować, by uchronić się przed problemami natury neurologicznej?
Przed nami kolejne upalne dni. W tym czasie musimy szczególnie pamiętać o nawodnieniu organizmu. Tylko, który napój wybrać, by skutecznie ugasić pragnienie? Oto propozycje internautów.
6-letni Francisco Cervantes z Meksyku wypił szklankę popularnego napoju energetycznego. Niemal natychmiast podjęto kroki, aby uratować chłopca. Najpierw zapadł w śpiączkę, lekarzom nie udało się go jednak odratować. Francisco zmarł w szpitalu na atak serca.
Zanieczyszczenie plastikowymi odpadami stanowi poważne zagrożenie dla środowiska, dlatego ograniczenie zużycia tworzyw sztucznych powinno być priorytetem dla każdego z nas. Działania proekologiczne niosą za sobą wiele korzyści, zwłaszcza jeśli staramy się wprowadzać je w naszej kuchni. W programie Dzień Dobry TVN Konrad Koterba przedstawił zalety ekspresu do wody gazowanej oraz innych gadżetów umożliwiających większą troskę o bezpieczeństwo naszej planety. Jak ograniczyć plastik w kuchni? Sprawdź te sposoby i zastosuj je w swojej kuchni.
Sezon jesienno-zimowy większości z nas kojarzy się z nieprzyjemnym chłodem oraz długimi wieczorami, spędzanymi w domowym zaciszu. W tym szczególnym czasie warto zatroszczyć się o zdrowy jadłospis, który pozwala uniknąć infekcji, ale i skutecznie uporać się z wyziębieniem organizmu. Podstawę takiego menu powinny stanowić pożywne potrawy, ale także aromatyczne, rozgrzewające napoje. Herbata z przyprawami doskonale sprawdzi się jako dodatek do posiłku, uprzyjemni też niejeden filmowy seans czy spotkanie w gronie przyjaciół.
Kombucza (kombucha) to kolonia bakterii i specjalnej kultury drożdży, na bazie której przygotowuje się leczniczy napój. Substratami do jego produkcji są również: herbata, cukier, ocet winny. Odpowiednia dawka kombuchy poprawia samopoczucie i funkcjonowanie całego organizmu.
O szkodliwości napojów energetyzujących wiedzą niemal wszyscy. Niestety ich popularność zatacza coraz szersze kręgi wśród młodzieży, która często nie zdaje sobie sprawy z ich negatywnego wpływu na zdrowie. Okazuje się, że prócz złego samopoczucia, istnieje wiele innych powodów dla których młode osoby powinny unikać tych produktów. Okazuje się, że mało kto zdaje sobie sprawę, że picie napojów energetyzujących może mieć bardzo poważne konsekwencje w przyszłości.
Karolina i Maciej Szaciłło podzielili się swoimi przepisami na lekkie, orzeźwiające i zdrowie napoje, które można samodzielnie wykonać w domu. Choć przygotowanie kombuchy czy lassi może wydawać się skomplikowane, to okazuje się, że poradzi sobie z tym nawet największy laik.
Margarita to popularny drink wywodzący się z Meksyku. Jego klasyczna wersja przygotowywana jest na bazie alkoholu, jednak przepis na koktajl można dowolnie modyfikować, dostosowując składniki do naszych preferencji. Margarita bezalkoholowa to doskonała propozycja na lato, ponieważ idealnie sprawdza się jako orzeźwiający napój podczas upałów, a w dodatku zwykle przyrządzana jest ze świeżych owoców sezonowych.
Nalewki domowe przygotowujemy od wieków. Wyróżniamy nalewki słodkie, półwytrawne i wytrawne. Przepisy na tradycyjne nalewki domowe uwzględniają między innymi owoce, przyprawy, zioła, orzechy, korzenie, cukier, sok z cytryny.
Yerba mate, inaczej ostrokrzew paragwajski, to „święte ziele” Indian Ameryki Południowej. Coraz częściej napar z yerby zastępuje codzienną kawę czy herbatę. Jest przy tym o wiele zdrowszy i nie uzależnia. Yerba mate ma duże właściwości prozdrowotne. Zawiera m.in. potas, magnez, mangan, wapń, fosfor, witaminy A, C, E oraz witaminy z grupy B. Yerba mate wzmacnia odporność, pobudza, usprawnia koncentrację oraz poprawia nastrój.
Od kilku dni w wielu miejscach Polski temperatura przekracza 30 stopni C. Warto więc przypomnieć, że odpowiednie nawodnienie latem jest kluczowe dla naszego organizmu. Kiedy jest gorąco, szybciej się pocimy, a co za tym idzie, pozbywamy się wody oraz cennych substancji mineralnych. Co zatem pić, by bezpiecznie przetrwać upalny czas? Poznaj przepisy na orzeźwiające napoje.
Mikołaj Kopernik urodził się 19 lutego 1473 oku, czyli dokładnie 548 lat temu. Z tej okazji odtworzono napój według receptury genialnego astronoma. Jak smakuje i z czego się składa? Okazuje się, że ta specyficzna mieszanka miała posiadać niemal magiczne właściwości.
Koncern Coca-Cola chce całkowicie zrezygnować z plastikowych butelek. Jak podaje BBC News firma już tego lata rozpocznie testy opakowań wykonanych z papieru. Początkowo koncern zamierza wyprodukować ok. 2 tysięcy takich butelek, które - w pierwszej kolejności - trafią do węgierskich sklepów.
Podatek cukrowy zaczął obowiązywać w Polsce od nowego roku. Wielu konsumentów mogło już zauważyć jego pierwsze skutki podczas zakupów. Ceny niektórych napojów błyskawicznie bowiem poszły w górę. W jakim celu wprowadzono ten podatek? Za które produkty zapłacimy więcej? Wyjaśniała to w naszym programie ekonomistka Katarzyna Iwanoska.
Switchel to naturalny energetyk znany od setek lat. Nazywany jest eliksirem młodości, gdyż kryje w sobie wiele wartości prozdrowotnych. Pobudza lepiej niż kawa, reguluje metabolizm oraz wspomaga działanie organów wewnętrznych. Sprawdź, jak prosty jest przepis na ten napój.
Dziś w TVN Cafe Andrzej Polan przygotował, na specjalne życzenie Doroty Wellman, mrożoną kawę miętową! Jak zrobić mocną, chłodną, zieloną kawę? Zobaczcie!
Kolorowe napoje to sama chemia - uważa dietetyczka Anna Jelonek, gość Dzień Dobry TVN. Dlaczego w napojach, po które chętnie sięgamy, jest tak dużo chemii? Czy to prawda, że takie "chemiczne koktajle" powodują nadpobudliwość u dzieci? Czym różni się napój izotoniczny od napoju energetycznego? Dlaczego nasz dietetyk nie poleca napojów energetycznych? Czy po wypiciu kolorowego, gazowanego napoju powinniśmy od razu umyć zęby?