słodkie napoje

  słodkie napoje

  Kompot z malin przygotowany samodzielnie to idealny napój na upały. Słodkie i aromatyczne owoce sezonowe zapewniają mu niepowtarzalny smak, a dodatkowo stanowią cenne źródło witamin. Domowy kompot najlepiej smakuje schłodzony, można także przyprawiać go świeżymi ziołami.

  Domowa lemoniada ogórkowa to pyszny i orzeźwiający koktajl, który idealnie sprawdzi się podczas dokuczliwych upałów. To także zdrowy zamiennik kolorowych napojów, które kupujemy w sklepach. Przygotowanie zielonej lemoniady zajmuje zaledwie kilka minut, a jej wyjątkowy smak sprawia, że jest niezastąpionym letnim specjałem.

  Domowa lemoniada z arbuza to słodki i niezwykle orzeźwiający koktajl, który doskonale sprawdzi się podczas letnich upałów. Owocowa baza i dodatki w postaci ziół, czy słodkich syropów sprawiają, że naprawdę trudno jej się oprzeć. Z pewnością przypadnie do gustu dzieciom, które zachwycą się jej smakiem i intensywnym czerwonym kolorem.

  Kompot z wiśni z powodzeniem zastąpi nam kolorowe napoje ze sklepu, które - choć dobrze smakują - mogą niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Przygotowany ze świeżych owoców przysmak to sprawdzone źródło witamin, a jego picie podczas upałów pozwala doskonale się orzeźwić i zaspokoić pragnienie. Napój ten świetnie sprawdzi się w roli dodatku do letniego obiadu.

  Sklepowe półki aż uginają się od butelek z wszelkiego rodzaju napojami słodzonymi. Tym czasem znajdujący się w nich cukier w znaczących sposób wpływa na wagę i zdrowie dzieci. Dlaczego maluchy tak bardzo lubią ich smak i jak mimo wszystko nauczyć je, by ograniczały słodkie napoje?

  Czasami, kiedy czujemy znużenie, sięgamy po napoje i przekąski, które mają dodać nam energii. Zazwyczaj są to produkty, które - owszem - pobudzają nas, ale tylko na chwilę. Po jej upływie zmęczenie powraca. Jakie zatem produkty należą do spożywczych wampirów energetycznych? Kiedy kawa pobudzi nas na dłużej? O tym gość Dzień Dobry TVN dietetyk Anna Jelonek.