Napoje energetyczne można dostać w każdym sklepie. Dzięki obecności kofeiny sprawiają, że czujemy się pobudzeni, mamy więcej energii do działania. Niestety po tego typu napoje coraz częściej sięgają dzieci. Jakie mogą być tego konsekwencje? Czy picie energetyków prowadzi do uzależnienia? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z toksykologiem Erykiem Matuszkiewiczem oraz psychoterapeutą Robertem Rutkowskim.
Spożywanie niektórych napojów może zaburzać pracę mózgu i aż trzykrotnie zwiększać ryzyko udaru lub demencji starczej. Udowadniają to liczne badania naukowe. Z jakich specjałów warto zrezygnować, by uchronić się przed problemami natury neurologicznej?
Koncern Coca-Cola chce całkowicie zrezygnować z plastikowych butelek. Jak podaje BBC News firma już tego lata rozpocznie testy opakowań wykonanych z papieru. Początkowo koncern zamierza wyprodukować ok. 2 tysięcy takich butelek, które - w pierwszej kolejności - trafią do węgierskich sklepów.
Kolorowe napoje to sama chemia - uważa dietetyczka Anna Jelonek, gość Dzień Dobry TVN. Dlaczego w napojach, po które chętnie sięgamy, jest tak dużo chemii? Czy to prawda, że takie "chemiczne koktajle" powodują nadpobudliwość u dzieci? Czym różni się napój izotoniczny od napoju energetycznego? Dlaczego nasz dietetyk nie poleca napojów energetycznych? Czy po wypiciu kolorowego, gazowanego napoju powinniśmy od razu umyć zęby?