Newsy

Orlen wprowadza do sprzedaży własny płyn antybakteryjny. Cena? Wyjątkowo atrakcyjna

Images By Tang Ming Tung/GettyImages

Newsy

Orlen wprowadza do sprzedaży własny płyn antybakteryjny. Cena? Wyjątkowo atrakcyjna

Images By Tang Ming Tung/GettyImages

Wraz z rozpowszechnieniem się koronawirusa z półek sklepowych zniknęły środki czystości, papier toaletowy, ale przede wszystkim zabrakło żeli oraz płynów antybakteryjnych. Zgodnie z decyzją premiera Morawieckiego, spółka Orlen stworzyła oraz wprowadziła do sprzedaży żele antybakteryjne. 

Płyny i żele antybakteryjne

Właśnie na ich brak najbardziej narzekali Polacy. Środki do dezynfekcji zniknęły ze sklepów oraz drogerii w zatrważającym tempie. Teraz ponownie zostają wprowadzone do obiegu. Na niektórych stacjach sieci Orlen już teraz znajdziecie duże płyny "do dezynfekcji rąk o działaniu wirusobójczym" - tak produkt opisuje producent. 

Produkt wart swojej ceny?

Obecnie w sprzedaży jest pojemnik o pojemności 5 litrów w cenie 95 zł. Łatwo możemy obliczyć, że litr produktu kosztuje niecałe 20 zł, za 100 mililitrów zapłacimy natomiast mniej niż 2 zł. Czy to dużo? Niektórzy twierdzą, że bardzo. 

Do produkcji płynu użyty został certyfikowany etanol o wysokiej jakości, dopuszczony do użycia w produktach biobójczych. Ze względu na ogromny popyt na rynkach światowych, obserwujemy znaczący wzrost cen surowców do produkcji płynu

- tak cenę produktu tłumaczy rzeczniczka prasowa Orlen Joanna Zakrzewska.

Kolejna linia produkcyjna 

PKN Orlen uruchomił drugą linię produkcyjną płynu do dezynfekcji rąk - poinformował prezes koncernu Daniel Obajtek. Ten zabieg pozwoli na obniżenie ceny płynu do 15 zł za litr. Do końca tygodnia płyny będą dostępne na stacjach spółki.

Uruchomiliśmy drugą linię produkcyjną płynu do dezynfekcji rąk. Pozwoli to na wyprodukowanie płynów o pojemności 1 litra w cenie detalicznej 15 zł. Do końca tego tygodnia będzie on dostępny na wszystkich stacjach @PKN_ORLEN w Polsce

- napisał w poniedziałek (16 marca) na Twitterze prezes Obajtek. 

W dalszym ciągu dostępne będą także płyny 5 l

- zapewnił.

***

Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne i najświeższe informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz w Raporcie specjalnym o koronawirusie.

Zobacz też:


Co sądzisz o tym artykule?
54
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
9
23.03.2020
Ewelina
Takie dotacje a żel jest tylko opisywany na stronach Orleniu. Kolejną linie produkcyjne otworzyli. W Toruniu dostępność żelu jest jak miejska legenda. Nikt nie widział a każdy poluje.
20.03.2020
Kierowca
Kierowca. kolega z mojej firmy ładował wczoraj ten płyn do Włoch, w Polsce brak a oni sprzedają z granicę
20.03.2020
Wojtek
Bzdura ani płynu ani żelu nie ma na wszystkich stacjach.Np Orlen Wejherowo Bolszewo paliwo znacznie droższe niż w Gdyni Gdańsku A tych środków nie było i nie ma
19.03.2020
Dawid
Ten płyn jest jak yeti , wszyscy o nim mówią ale nie to jeszcze nie widział. Dziś objechalem 6 stacji i nic . Na jednej nawet sprzedawca do końca nie wiedział o co mi chodzi .
18.03.2020
Dziadek
Zwykły spirytus etylowy 96,6 %. Też zdrożał bo przed zaraza był w cenie jakieś 5 Zeta za kg a teraz po 10 trudno kupić. Niezły interes na tym robią . Można sobie samemu zrobić taki płyn . Potrzeba 200 ml. Spirytusu 96 %, 50 ml. żelu aloesowego, 15 kropli oleju tymiankowego, 40 kropli oleju z drzewka herbacianego . Wszystko wymieszać , wlać w butelkę z rozpylaczem i psikac ile wlezie.
17.03.2020
Ass
Super!!! Pomagac jest Moc!
17.03.2020
Marynia
Mierzi mnie słowo "antybakteryjny", chyba jest nieadekwatne do sytuacji.
16.03.2020
Krotoszynianka
W Krotoszynie Orlen dostarczył jednak o kupnie można było pomarzyć bo za plecami męża któremu powiedziano że już niema , kolega sprzedawcy odbierał 5l towaru na wagę złota , widać jak w dawnych czasach tylko towar z pod lady! Wstyd dla sprzedawców na Orlenie żeby takie świństwo ludziom robić! Bezczelność poprostu .Nasłać na was jakiegoś reportera i złapać na gorącym uczynku .Towar powinien być sprzedawany tak jak klient przyjdzie a nie odkładać na zapleczu dla kumpli!
16.03.2020
Violet
Ten płyn jak i wszystkie produkty ochronne powinny być wydawane darmowe. Co ciekawe jedna z korporacji, która wysłała swoich pracowników do domu dała za darmo podobne płyny. Dziękuję PL!
Rozwiń wszystkie komentarzy