Newsy

Koronawirus: Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek za granicę

Poczta koronawirus

RUNSTUDIO/GettyImages

Newsy

Koronawirus: Poczta Polska zawiesza przyjmowanie przesyłek za granicę

Poczta koronawirus

RUNSTUDIO/GettyImages

W poniedziałek Poczta Polska wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów – poinformowała w sobotę spółka. Zmieni się też organizacja pracy jej placówek.

Wstrzymane przyjmowanie przesyłek do innych krajów

Jak czytamy w komunikacie:

respektując wytyczne rządu sformułowane w specustawie dotyczącej zapobiegania i zwalczania koronawirusa oraz związane z ogłoszeniem stanu epidemicznego, od najbliższego poniedziałku (16.03 br.) w związku z zawieszeniem transportu lotniczego Poczta wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów

Skrócony czas pracy placówek

Poczta skraca również czas pracy placówek w dni robocze do sześciu godzin, przy czym w wybrane dni placówka będzie czynna w godz. 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę. Także pozostałe placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny - podano w komunikacie.

Spółka poinformowała, że praca placówek całodobowych także zostaje skrócona. Placówki te będą czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 8:00 do 20:00. Natomiast punkty obsługi klienta w Galeriach Handlowych będą nieczynne - czytamy.

Jedna osoba przy okienku

Jak podkreślono, organizacja obsługi klienta w placówkach pocztowych będzie oparta o zasadę, że przy każdym czynnym okienku może przebywać jedna osoba.

Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów i pracowników w placówkach zostały już wprowadzone tzw. STREFY OCHRONNE w bezpośredniej obsłudze klienta. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika Poczty

- czytamy.

Wypłaty przekazów rentowo-emerytalnych bez zmian

Spółka zaznaczyła, że nie zmienia zasad wypłaty przekazów rentowo-emerytalnych. Dla osób objętych kwarantanną, a pobierających te świadczenia zostaną wdrożone szczególne procedury. Dodano, że Poczta jest w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie - podano.

Płyny dezynfekujące dla pracowników

Poinformowano, że płyny dezynfekcyjne i rękawiczki oraz dodatkowe środki dla pracowników zostały już kupione, w weekend trwa ich dystrybucja, aby środki te najpóźniej w poniedziałek trafiły do wszystkich pracowników mających kontakt z klientami.

***

Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne i najświeższe informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz w Raporcie specjalnym o koronawirusie.

>>> Zobacz także:

Źródło: Longina Grzegórska-Szpyt/PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
2
1
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
4
16.03.2020
Krystyna
Co z listonoszami??? Żadnych środków zapobiegawczych nie ma, a mają kontakt z wieloma mieszkańcami. Rękawiczki, płyn do dezynfekcji powinni mieć już od tygodnia, a nie na ostatnią chwilę. Jeden listonosz zarazi pół miasta. A potem zauważą swoje rodziny.
15.03.2020
CorkaPaniListonosz
A co z listonoszami?!
Do tej pory nie znalazlam nawet wzmianki o jakichs zmianach dla tej grupy. Mysle, ze dla listonoszy wprowadzenie ograniczen w pracy jest bardziej potrzebne niz dla pan "w okienku".
15.03.2020
Klientka
Problem w tym, że o listonoszach nikt nie myśli. Chodzą od domu do domu. Zero zabezpieczenia. To jest dopiero ryzyko i możliwość roznoszenia. Tablety - jeden długopis specjalny do tego, który dotykają dziennie dziesiątki i setki różnych rąk. Koronawirus nie będzie od jutra, bo dostaną środki, tylko już dawno jest, może być rozniesiony na szeroką skalę. Mówi się tylko o placówkach i klientach owych placówek. Co z listonoszami, którzy jeżdżą na wioski, oczywiście swoimi autami, bo służbowych nie ma. Codziennie powinna Pocztą Polska zdezynfekować takie auta wewnątrz!
15.03.2020
Ola
A co z pracownikami, którzy dojeżdżają do ludzi? W Starogardzie gdańskim nikt nie interesuje się ich losem.
Rozwiń wszystkie komentarzy