Newsy

Ministerstwo Zdrowia odpowiada na nowe fake newsy: "Nie planujemy masowych szczepień"

Koronawirus fake news Ministerstwo Zdrowia

Anton Petrus/GettyImages

Newsy

Ministerstwo Zdrowia odpowiada na nowe fake newsy: "Nie planujemy masowych szczepień"

Koronawirus fake news Ministerstwo Zdrowia

Anton Petrus/GettyImages

Nie planujemy masowych szczepień w związku z koronawirusem, to kolejny fake news – podkreśla w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mowa jest o konieczności wniesienia opłat - dodano.

Masowe szczepienia - fake news

Kolejny FAKE NEWS! Ministerstwo Zdrowia nie planuje masowych szczepień w związku z #koronawirus. Prosimy nie logować się na strony podawane w SMS-ach, w których mówi się o konieczności wniesienia opłat. Informacje o podejmowanych działaniach znajdują się na stronach #MZ i #KPRM

– podał resort na Twitterze.

Wsparcie żywieniowe - fake news

Wcześniej w niedzielę MZ poinformowało nie rozsyła żadnych esemesów dotyczących wsparcia żywieniowego. Resort zaleca, by nie wchodzić na stronę internetową podaną w wiadomości tekstowej.

Fake news! Ministerstwo Zdrowia nie rozsyła żadnych smsów dotyczących wsparcia żywieniowego w związku z epidemią koronawirusa. Prosimy nie wchodzić na podaną stronę internetową w smsie

– podano na Twitterze ministerstwa.

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zakażenie koronawirusem potwierdzono dotychczas u 111 osób, z których trzy zmarły.

***

Jeśli masz wysoką gorączkę, duszności, kaszel, bóle mięśni i czujesz się osłabiony bezzwłocznie zgłoś się do szpitala zakaźnego lub skontaktuj z najbliższą stacją sanepidu. Wszystkie niezbędne i najświeższe informacje dotyczące koronawirusa znajdziesz w Raporcie specjalnym o koronawirusie.

>>> Zobacz także:

Źródło: Katarzyna Lechowicz-Dyl/PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
87
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0