Newsy

Olympia Dukakis nie żyje. Gwiazda "Stalowych magnolii" odeszła w wieku 89 lat 

Getty Images/nazarethman

Newsy

Olympia Dukakis nie żyje. Gwiazda "Stalowych magnolii" odeszła w wieku 89 lat 

Getty Images/nazarethman

Amerykańska aktorka greckiego pochodzenia Olympia Dukakis nie żyje. Artystka znana z takich filmów, jak "Stalowe magnolie" czy "Wpływ Księżyca" zmarła w sobotę, 1 maja. Gwiazda miała 89 lat.

Olympia Dukakis nie żyje

Olympia Dukakis zmarła w sobotni poranek, 1 maja, w swoim domu w Nowym Jorku. Jak poinformował agent gwiazdy do samego końca czuwała przy niej córka Christina Zorich. Gwiazda odeszła w wieku 89 lat. - Moja ukochana siostra Olympia Dukakis zmarła dziś rano w Nowym Jorku. Po wielu miesiącach pogarszającego się zdrowia wreszcie zaznała spokoju u boku swojego męża Louisa - napisał w sobotę na Facebooku Apollo Dukakis, brat artystki.

- Miała wspaniałe życie i byliśmy z niej bardzo dumni - powiedział w sobotę w rozmowie z Boston Globe kuzyn aktorki, Michael Dukakis, były demokratyczny gubernator Massachusetts.

- Olympia Dukakis była niesamowitą aktorką. Spoczywaj w pokoju, moja droga - napisała na Twitterze Cher. Panie spotkały się pod koniec lat 80. XX w. na palnie filmu "Wpływ księżyca".

Olympia Dukakis - kariera

Olympia Dukakis urodziła się 20 czerwca 1931 roku w Lowell w stanie Massachusetts w rodzinie greckich imigrantów. Artystka popularność zdobyła grając w takich filmach, jak "Stalowe magnolie" (1989), "Symfonia życia" (1995), "I kto to mówi" (1989). Zagrała także u samego Woody'ego Allena w filmie "Jej wysokość Afrodyta" (1995).

Jednak największą popularność przyniósł jej występ we "Wpływie księżyca" (1987). Jej kreację doceniła Amerykańska Akademia Filmowa i nagrodziła ją Oscarem dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Dukakis pojawiała się tam u boku piosenkarki Cher, która otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki oraz Nicolasa Cagea. Po dziś dzień "Wpływ księżyca" uznawany jest jest za jedną z najlepszych amerykańskich komedii romantycznych

Olympia Dukakis grała także na deskach teatru. Występowała na Broadwayu. W latach 70. wraz z mężem, również aktorem, Loisem Zorichem, otworzyła teatr Whole Theatre w Montclair w stanie New Jersey.

Warto dodać, że Olympia Dukakis i Lois Zorich byli małżeństwem przez 55 lat. Wspólnie wychowali trójkę dzieci.

Porozmawiajmy przy kolacji o… śmierci

Zobacz także:

Wzruszający gest Laluny Unique z "Królowych życia". Widzowie są zachwyceni: "Kasia, jesteś najlepsza"

Andrzej Piaseczny o podejściu do życia. "Nie wszyscy rozpoznawalni ludzie są wewnętrznie mocni, silni i uśmiechnięci"

Ewa Minge na majówce z synem 30 lat temu. Projektantka wspomina też zmarłą mamę: "Nikt tak mnie nie rozumiał jak ona"

Źródło: TVN24 |
Co sądzisz o tym artykule?
68
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0