Styl Życia

Madryt zasypany śniegiem. "Czuliśmy się jak przeniesieni do baśni Andersena"

Madryt zasypany śniegiem

Dzień Dobry TVN

Styl Życia

Madryt zasypany śniegiem. "Czuliśmy się jak przeniesieni do baśni Andersena"

Madryt zasypany śniegiem

Dzień Dobry TVN

W Madrycie spadło ostatnio 120 cm śniegu i pobity został historyczny rekord mrozu - termometry wskazały minus 35 stopni. Jak teraz wygląda sytuacja w stolicy Hiszpanii? O tym opowiadali  mieszkająca w tym mieście Agnieszka Wilk oraz dziennikarz Endy Gęsina-Torres.

Atak zimy w Madrycie

Endy Gęsina-Torres poleciał do Madrytu i nie krył zdziwienia, kiedy zobaczył, jak dzisiaj wygląda to miasto .

- Jesteśmy przyzwyczajeni do innych obrazków z Hiszpanii. Chciałoby się powiedzieć: gorące pozdrowienia. Ale jest na odwrót - mówił dziennikarz.

Agnieszka Wilk z Krakowa do Madrytu przeprowadziła się 12 lat temu. Opowiedziała, jak wyglądało jej spotkanie z zasypaną śniegiem stolicą Hiszpanii. 

- Moje doświadczenie było magiczne i cudowne. Przeżyłam ten atak zimy jako prezent do natury. Ja dołączę się do fali pozytywnej - podkreśliła rozmówczyni Dzień Dobry TVN.

Madryt pod śniegiem 

Ładny widok to jedno, ale mieszkańcy muszą normalnie funkcjonować. Trudno jest im chociażby dojechać do pracy, kiedy wszystkie ulice są sparaliżowane. 

- Nie wszystko było jednak w różowych kolorach. Mamy problemy i utrudnienia. Ale ja skupiłam się na niepowtarzalności tej sytuacji - przyznała Agnieszka Wilk. 

Dla osób, które urodziły się w Europie Południowej, to zupełnie nowa sytuacja. Mąż Agnieszki jest Hiszpanem i - w przeciwieństwie do niej - nie miał do czynienia z tak ostrą zimą w swoim kraju. 

- Mój mąż kilka razy był ze mną w Polsce, ale w Madrycie tego typu warunków klimatycznych nigdy nie doznał. Tu nigdy śnieg nie padał praktycznie. Więc dla niego to też było niesamowite wrażenie. Czuliśmy się jak przeniesieni do baśni Andersena - opowiadała nam mieszkająca w Hiszpanii Polka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Zobacz wideo: Sztuczny śnieg – jak zrobić go w domu?


Reporter: Endy Gęsina Torres
Co sądzisz o tym artykule?
49
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0