Newsy

Hiszpania: 113-latka wyleczona z koronawirusa. "To najstarsza osoba na świecie, która pokonała Covid-19"

Koronawirus w Hiszpanii

HRAUN/Getty Images

Newsy

Hiszpania: 113-latka wyleczona z koronawirusa. "To najstarsza osoba na świecie, która pokonała Covid-19"

Koronawirus w Hiszpanii

HRAUN/Getty Images

Służby medyczne Hiszpanii poinformowały, że w ciągu ostatniej doby grono pacjentów, którzy wyzdrowieli po przebyciu Covid-19 wzrosło o 1841 osób, natomiast wszystkich ozdrowieńców jest już 138 980. Wśród nich jest 113-letnia kobieta, najstarsza mieszkanka Hiszpanii.

Wyhamowała dobowa dynamika zakażeń

Wtorkowy bilans potwierdza trwającą od kilku dni tendencję dobowych zgonów poniżej 200 przypadków. W poniedziałek liczba ta wyniosła 123.

Jak sprecyzowało hiszpańskie ministerstwo zdrowia, pomiędzy poniedziałkiem a wtorkiem liczba infekcji SARS-CoV-2 zwiększyła się o 594 do 228 030. Oznacza to, że wyraźnie wyhamowała dobowa dynamika zakażeń. Podczas poprzednich 24 godzin zanotowano aż 3046 infekcji.

Służby medyczne Hiszpanii poinformowały, że w ciągu ostatniej doby grono pacjentów, którzy wyzdrowieli po przebyciu Covid-19 wzrosło o 1841 osób. W sumie ozdrowieńców jest już 138 980.

Wyleczona 113-latka

Wśród osób uznanych za wyleczone z Covid-19 jest 113-letnia Maria Branyas z katalońskiej miejscowości Olot w prowincji Gerona, w północno-wschodniej Hiszpanii. Dotychczas kobieta znana była jako najstarsza mieszkanka kraju.

Z komunikatu amerykańskiej organizacji naukowo-badawczej Gerontology Research Group wynika, że urodzona w 1907 roku podopieczna katalońskiego domu seniora, jest najstarszą osobą na świecie, która pokonała Covid-19.

Obowiązkowa kwarantanna

We wtorek rząd premiera Pedra Sancheza ogłosił dwutygodniową obowiązkową kwarantannę dla wszystkich osób przybywających do Hiszpanii z zagranicy.

Na podstawie przepisów o obowiązującej od 15 maja kwarantannie osoby przybywające na terytorium Hiszpanii będą mogły wychodzić poza miejsce zamieszkania jedynie w pilnych sprawach, do lekarza oraz na zakupy.

>>> Zobacz także:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
78
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0