Gwiazdy

Jej hit "Mamy po 20 lat" znają wszyscy. Halina Benedyk i Marco Antonelli reaktywowali polsko-włoski duet

Gwiazdy

Jej hit "Mamy po 20 lat" znają wszyscy. Halina Benedyk i Marco Antonelli reaktywowali polsko-włoski duet

Halina Benedyk zasłynęła występami na festiwalach w Opolu i Sopocie. Jej kariera zaczęła się właśnie od jednego z nich, kiedy to zaśpiewała na scenie z Marco Antonelli. Muzyczny duet podbił polskie sceny i zyskał wielu fanów. Po latach przerwy artyści postanowili reaktywować swoją twórczość. 

Halina Benedyk – początki kariery

Halina Benedyk od najmłodszych lat marzyła o tym, aby śpiewać i mieć swój zespół. Pragnienia o karierze wokalistki udało jej się spełnić jeszcze w klasie maturalnej. W 1984 roku artystka otrzymała szansę wystąpienia na festiwalu w Sopocie z włoskim piosenkarzem Marco Antonellim.

- Po maturze jadę na wakacje z koleżankami na pole namiotowe, tam przychodzi do mnie telegram. Okazało się, że jest zapotrzebowanie na kogoś młodego, kto zaśpiewa duet z Włochem. Spakowałam się, pojechałam na ten festiwal. Tam dla 19-letniej dziewczyny rozpoczęła się bajka – powiedziała.

W Sopocie duet wykonał utwór "Frontiera", który zajął 3. miejsce w konkursie. Spontaniczny występ wspomina także sam Marco. Jak przyznał, do Polski zaprosiła go agencja, która zaproponowała występ z młodą i niedoświadczoną blondynką. Sukces na festiwalu sprawił, że para zjeździła z koncertami cały kraj. Po dwóch latach Marco zakochał się i wrócił do Mediolanu. Halina kontynuowała swoją karierę solową.

Nasza piosenka i nasz występ w Sopocie spowodował, że bardzo wiele kobiet spełniło swoje marzenia o wyjeździe do Włoch, o tym, żeby mieć tę śmiałość i poszukać tam życia, miłości i męża. Dziewczyny pisały do mnie, bo nie miały kontaktu z Marco, to ja dostawałam te listy z zachwytem, uwielbieniem, z wyznaniami miłości 

– powiedziała Halina.

Gwiazda w 1987 roku po raz pierwszy zaprezentowała szerszej publiczności piosenkę "Mamy po 20 lat". Artystka na festiwalu w Opolu otrzymała nie tylko nagrodę publiczności, ale także została wyróżniona przez dziennikarzy w kategorii Miss Foto.

Rezygnacja z kariery na rzecz rodzin

Wkrótce Halina poznała przyszłego męża, Aleksandra Maliszewskiego, znanego kompozytora i to właśnie u jego boku postanowiła ułożyć sobie życie. Wokalistka wycofała się z branży muzycznej, by wolny czas w pełni poświęcić rodzinie. Na świecie pojawiły się dwie córki, które były oczkiem w głowie rodziców.

- Narodziła się piękna miłość i trwa nadal. W 1988 roku wzięliśmy ślub. Jak pojawiła się na świecie moja pierwsza córka Weronika, nie widziała siebie łączącej roli matki i piosenkarki, świadomie zostawałam w domu. Po dwóch latach przyszła na świat moja druga córka. Postanowiłam pobyć w domu i sama je wychować i przypilnować. Dla mnie to była ważna rola, rola matki - wytłumaczyła.

Wiktoria Maliszewska zdradziła, że w domu zawsze było dużo śpiewania, układania choreografii, a także wspólnych koncertów. Dzięki temu córki spędzały z mamą bardzo dużo czasu i zbudowały silną więź. Obecnie Halina spełnia się jako babcia. 

Reaktywacja duetu

Po 22 latach od pierwszego występu Marco zobaczył wideo Haliny i skontaktował się z nią przez Skype. Nieco później postanowił odwiedzić artystkę w Poznaniu.

- To było dla mnie wzruszające spotkanie, miałem wrażenie, że wszystko to nie dzieje się naprawdę. Po latach to było poczucie surrealizmu. Rozmawialiśmy w trójkę całą noc i postanowiliśmy, że reaktywujemy nasz duet i będziemy znów jeździć po Polsce z koncertami. Nagraliśmy też nową płytę. Halina ponownie stała się moją siostrą i przyjaciółką – powiedział Marco.

Halina przyznała, że dziecięce marzenie stało się rzeczywistością. Wokalistka wraz z Marco założyła zespół i jak stwierdziła, we dwoje na scenie jest dużo piękniej. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Miłość i muzyka. Stanisław Bartosik w utworze "Pomiędzy"

Dawid Podsiadło odwiedzi cię w domu, jeśli wygrasz jego aukcję. Szalony pomysł muzyka na rzecz WOŚP

Kasia Cerekwicka o nowej płycie i pasji, na którą znalazła czas po 30-tce. "To było moje marzenie jeszcze przed muzyką"

Reporter: Mateusz Jarosławski
Co sądzisz o tym artykule?
114
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
26
25.02.2021
A.P
Super!
???
25.02.2021
Darek
Wspaniali artyści. Super reportaż tylko szkoda że, taki krótki. Czekamy na ciąg dalszy wywiadu Halinki & Marco.
25.02.2021
Fisik
Super artykuł!
24.02.2021
Janek
Super :)
24.02.2021
Aga
Super Duet!!!
Czekamy na koncerty z utesknieniem.
Bardzo fajny reportaż.?
24.02.2021
M.n
Piękna historia. Czekamy na dalszy ciąg tej opowieści o polsko - włoskim Duecie.
23.02.2021
An
Najbardziej uroczy duet jaki widziałam w życiu ?
23.02.2021
Monia
Czekamy na Wasze koncerty ???
23.02.2021
Teresa. Js.
Reportaż super!!!! Prosimy częsciej??? To wspaniali artysci i cudowne osoby.❤❤❤ Duet koi swymi wystepami nasze serca. Czekamy na Nich. Pozdrawiam Zespoł tego reportazu. Super praca???
22.02.2021
Kochamy Was Halinko Marco
My chcemy na koncerty
22.02.2021
M. O
Chcemy więcej Pani Halinki i Marco ?super reportaż, ale szczerze czuje niedosyt ?pozdrawiam serdecznie ?
22.02.2021
Madzia O.
Pani Halinka wspaniała kochana osoba z sercem na dłoni, do tego cudowna artystka, razem z Marco stworzyli niesamowity duet. Ogólnie wspaniała rodzinka ❤️❤️❤️ czekamy na koncerty i na więcej takich wywiadów z Panią Halinką i jej wspaniała rodzinką. ?
22.02.2021
Z.N
Miło zobaczyć Halinkę z rodziną i wesołego Marco.
Czekamy powrotu na scenę.
22.02.2021
Ola
Miły, rodzinny reportaż.
22.02.2021
M.T
Wspaniały artykuł . Czekamy na koncerty ??❤️
22.02.2021
Andi. 55. Js
Artykuł super. Halinko, Marco czekamy na Wasze koncerty. Jestescie cudowni?
22.02.2021
J. S. 66
Fantastyczny Duet ! Wspaniali artysci, z uśmiechem serca dla ludzi- Halinka i Marco❤ Czekamy z utęsknieniem na koncerty? Super reportaż. Brawo??
21.02.2021
R.B
Czekamy na Wasze koncerty ?❤️
21.02.2021
D.p
Super artykuł. Brawo
21.02.2021
Kasia
Piękny artykul. Brawo dla autora.
21.02.2021
Wrr
Wspaniale ?
21.02.2021
D.p
Brawo, świetny artykuł. Cudowny Duet?
20.02.2021
Magdalenaa4bs
Cudowna Halinka, przystojny Marco i wspaniała rodzinka ??
Brawo świetny reportaż ???
20.02.2021
M.P
Cudowna Halinka, przystojny Marco i wspaniała rodzinka ?
Brawo świetny reportaż ???
20.02.2021
M.P
Cudowna Halinka, przystojny Marco i wspaniała rodzinka ??
Brawo świetny reportaż ???
20.02.2021
M.P
Cudowna Halinka, przystojny Marco i wspaniała rodzinka?
Brawo świetny reportaż ????
Rozwiń wszystkie komentarzy