Newsy

Czy w niedzielę wielkanocną sklepy będą otwarte? Kiedy kolejna niedziela handlowa?

zakupy, sklep

d3sign/Getty Images

Newsy

Czy w niedzielę wielkanocną sklepy będą otwarte? Kiedy kolejna niedziela handlowa?

zakupy, sklep

d3sign/Getty Images

Czy w najbliższą niedzielę, 4 kwietnia będzie można zrobić zakupy? Kiedy wypada kolejna niedziela handlowa? Sprawdź, kiedy będzie można iść do sklepu.

Czy w niedzielę 4 kwietnia sklepy są otwarte

W niedzielę, 4 kwietnia 2021 roku sklepy będą zamknięte. To Niedziela Wielkanocna. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Kiedy kolejna niedziela handlowa?

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą otwarte jeszcze w ostatnią niedzielę kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni. W placówkach handlowych obowiązują również nowe limity: 1 osoba na 15 m kw. w sklepach do 100 m kw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.

Zobacz wideo: Cyfryzacja usług publicznych odpowiedzią na trzecią falę pandemii

TVN24/x-news

Zobacz także:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
85
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0