Dom

Ciekawe sposoby na ogrzanie mieszkania. Co sprawdzi się zamiast klasycznych grzejników?

Dzień Dobry TVN

Dom

Ciekawe sposoby na ogrzanie mieszkania. Co sprawdzi się zamiast klasycznych grzejników?

Dzień Dobry TVN

Idzie zima, a wraz z nią niskie temperatury. Chcemy, żeby w domach było ciepło, szczególnie, że spędzamy w nich ostatnio bardzo dużo czasu. Jonatan Kilczewski, architekt, opowiedział nam o ciekawych sposobach na ogrzanie wnętrz.

Czym ogrzać dom?

Klasyczne grzejniki zna każdy i to właśnie one są w większości domów. Jonatan Kilczewski przedstawił nieoczywiste rozwiązania architektoniczne, które ogrzeją wnętrza. Można je stosować zarówno w domu, jak i w mieszkaniu w bloku. Pierwszą propozycją są grzejniki kanałowe.

To są grzejniki, które świetnie nam dogrzeją duże tafle szkła, ale genialnie odnajdą się w małych mieszkaniach

- mówi architekt.

Taki grzejnik montuje się w podłodze. Świetnie niweluje straty ciepła i tworzy kurtynę powietrzną przy oknie, która poprawia komfort cieplny takich pomieszczeń. - Grzejniki kanałowe są nieco bardziej ekonomiczne (…) Są około 20% tańsze w użytkowaniu. Ta inwestycja później nam się zwraca – dodaje Jonatan Kilczewski.

Ciepło w domu - alternatywa dla grzejników

Kolejną sposobem na ogrzanie domu są maty elektryczne. - Wiele osób marzy o ogrzewaniu podłogowym i w bloku jest to praktycznie awykonalne (…) taką matę możemy położyć w każdym mieszkaniu w kleju pod płytki – mówi Jonatan Kilczewski. Mata składa się z systemu przewodów układanych na specjalnej siatce z włókna szklanego i powoduje przyjemne uczucie ciepłej podłogi. - Kładziemy jak chcemy i gdzie chcemy (…) Genialne rozwiązanie i nie trzeba żadnego pozwolenia wspólnoty – dodaje architekt.

Dla fanów niestandardowych rozwiązań mamy prawdziwą gratkę - ogrzewanie na podczerwień w formie obrazów lub kamienia. Nie tylko ogrzeje, ale także ozdobi wnętrze. - W klasycznych grzejnikach ogrzewamy powietrze, w ogrzewaniu na podczerwień ogrzewamy przedmioty, które są dookoła nas. To nam daje, że powietrze nie wiruje, więc to jest genialne rozwiązanie dla alergików - opowiada Jonatan Kilczewski. A do tego jest bardzo ekonomiczne. Nic, tylko grzać!

Zobacz też:

Nowoczesny dom antysmogowy w Zakopanem. "Nie ma komina, nie używamy tu żadnych palenisk"

Inteligentny dom – komfort, funkcjonalność, bezpieczeństwo

Rzut oka na kompas, czyli kilka słów o rozmieszczeniu okien względem stron świata i innowacyjnych szybach ECLAZ

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
52
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0