Sport i fitness

Polska wioślarka mistrzynią świata na ergometrze. "Trenowałam na balkonie"

Sport i fitness

Klaudia Pankratiew w lutym zdobyła złoty medal na wirtualnych mistrzostwach wioślarskich. To już drugie złoto w karierze młodej wioślarki - poprzednie zdobyła na mistrzostwach w Paryżu. Opowiedziała o tym, jak wyglądały przygotowania do mistrzostw odbywających się w sieci.

Złoty medal Klaudii Paknratiew

Pochodząca z Ełku Klaudia Pankratiew stanęła do niezwykłych zawodów. Mistrzyni świata na ergometrze wioślarskim zmierzyła się ze swoimi konkurentkami podczas wirtualnego spotkania. Bo choć świat zatrzymała pandemia, to w sportowcach wciąż jest silny duch walki.

- Mieliśmy szczęście, że kluby wydawały nam ergometry do domu - wspomina Klaudia. - Gdy było cieplej, trenowałam na balkonie, jak robiło się zimno rodzina wołała mnie do domu, krzycząc, że jest zimno. Kiedy rodzice oglądali telewizję, ja jeździłam na ergometrze i to im nie przeszkadzało - zaznacza.

Pasja Klaudii rozpoczęła się od szkolnego naboru. Jak wspomina jej pierwszy trener, Sebastian Kosiorek, gdy przyszła mistrzyni pojawiła się w swoim pierwszym klubie sportowym, była delikatną i bardzo szczupła dziewczyną. Drzemała w niej jednak niesamowita siła.

Treningi podczas pandemii

Organizacja tegorocznych mistrzostw świata stała pod znakiem zapytania. Ostatecznie impreza odbyła się w formie on-line.

- Oczywiście największą różnicą było oczywiście to, że nie było obok zawodników - mówi Klaudia. - Nie było ergometrów, ich szumu. Tego trochę brakowało - podsumowuje.

Teraz Klaudia chce wypłynąć na szerokie wody i walczyć o tytuły wśród prawdziwych fal. W jej projektach wspiera ją dumna rodzina.

- Nie jest łatwo patrzeć na jej treningi, widząc jaka to jest forma zmęczenia - mówi mama Klaudii, Anna Pankratiew. - Aczkolwiek widząc zadowolenie, kiedy schodzi z ergometru i mówi "o tak, zrobiłam to tak, jak chciałam", to wystarczyło - dodaje z dumą.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Testament Krzysztofa Krawczyka. Syn artysty pojawił się w sądzie. "Chcę tylko, żeby prawda wyszła na jaw"

Alżbeta Lenska i Katarzyna Cerekwicka o magicznej 40-ce: "To jest tylko PESEL"

Córka Demi Moore i Bruce'a Willisa cierpi na dysmorfofobię. "Ważne jest zasłonięcie wszystkich luster"

Autor: Adam Barabasz

Reporter: P. Kiliański, A.Zjawińska

Pozostałe wiadomości