Jak zmotywować się do treningu? Dzięki tym sposobom zaraz ruszysz na siłownię

Autor:
Maria
Czarniecka
Źródło:
glamour.pl

Nowy rok, nowa ja, a brak motywacji jakby stary. Co zrobić, żeby ruszyć na trening? Jeśli noworoczne postanowienie zaczyna cię powoli męczyć i żałujesz już kupienia karnetu na siłownię - mamy sposoby pozbycie się tego uczucia. Trening może być przyjemny i nie trzeba się do niego zmuszać. Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad.

Motywacja do treningu

Jeśli nie masz ochoty na siłownię, bo wiesz, że w planie treningowym jest dziś ćwiczenie, za którym nie przepadasz - nie zmuszaj się do jego robienia. Pamiętaj, że aktywność fizyczna powinna być przyjemnością, jeśli chcesz wytrwać w postanowieniu. A jeśli nie siłowania, to może basen albo zajęcia grupowe? Jeśli twoim postanowieniem było codzienne poranne bieganie, ale nie masz ochoty wstawać tak wcześnie, to zastanów się, czy nie przełożyć treningu na inną część dnia.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

W chwilach kryzysu wizualizuj sobie efekt, który chcesz osiągnąć. Pomyśl, jak będziesz się czuł/a, gdy osiągniesz swój wymarzony cel. To pomoże w momencie, kiedy już naprawdę chcesz sobie odpuścić całe przedsięwzięcie. Nie odkładaj realizacji swoich planów na jutro, na następny tydzień czy na następny miesiąc. By zacząć działać nie jest potrzeba ani magiczna data, ani godzina. Po prostu rusz teraz.

Stawiaj małe kroki i doceniaj postępy

Postaw sobie realny cel - jeśli nie masz czasu na codzienne treningi, na początku wystarczy ćwiczyć raz, dwa razy w miesiącu. Jeśli nie dasz rady wykonywać długich, męczących ćwiczeń zacznij od 20-minutowych, spokojniejszych aktywności fizycznych, które z biegiem czasu stopniowo będziesz zwiększać.

Monitoruj swoje postępy, a za każdy kolejny osiągnięty mały cel pozwól sobie na nagrodę. To również motywuje. Jeśli podołasz trudniejszemu treningowi lub wydłużysz czas ćwiczeń pozwól sobie na małą przyjemność. Przypomnij sobie swój mały sukces, pomyśl o kolejnym i o kolejnej małej nagrodzie.

Jeśli chcesz zacząć działać - weź udział w wyzwaniu Anny Lewandowskiej i Dzień Dobry TVN "Healthy & Active" Dołącz do noworocznego wyzwania z Anną Lewandowską i Dzień Dobry TVN! Pokaż nam, jak ćwiczysz i wprowadzasz zdrowe nawyki, wrzucając na swoje social media filmiki lub zdjęcia z hasztagiem #pogodnitvn. Być może to Ciebie odwiedzimy z kamerą! Treningi i porady znajdziesz na naszej stronie dziendobry.tvn.pl

Regulamin castingu Health & Active

Klauzula Informacyjna do castingu Health & Active

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:Maria Czarniecka

Źródło: glamour.pl

Źródło zdjęcia głównego: Willie B. Thomas/Getty

Pozostałe wiadomości