Piotr ważył 117 kg. Ćwiczenia z Anną Lewandowską i udział w wyzwaniu DDTVN zmieniły jego życie

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Radosław Męczykalski
Wyzwanie Anny Lewandowskiej i DDTVN: Piotr
Wyzwanie Anny Lewandowskiej i DDTVN: PiotrDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Piotr Gzubicki jest jednym z uczestników naszej noworocznej akcji "Healthy & Active", w której zachęcamy do aktywności fizycznej i budowania zdrowych nawyków żywieniowych. Jak zmieniła się codzienność Piotra, od kiedy zaczął ćwiczyć? Ile udało mu się schudnąć? Efektami pochwalił się w Dzień Dobry TVN.

Wyzwanie Dzień Dobry TVN i Anny Lewandowskiej

Od początku roku trwa wyzwanie "Healthy & Active". Po niespełna czterech tygodniach treningów nasi widzowie zauważają spadek masy ciała i poprawę jakości życia. Jedną z takich osób jest Piotr Gzubicki.

- Myślę, że jest sporo mężczyzn, którzy uczestniczą w tym wyzwaniu, ale z drugiego planu. Ćwiczą z żonami, które biorą udział w wyzwaniu - powiedział Piotr.

Piotr jeszcze kilka lat temu ważył 117 kg. Teraz jest o 20 kg lżejszy. W odchudzaniu pomogły mu treningi z Anną Lewandowską.

- Pierwsze 12 kg zrzuciłem samą aktywnością, dietą i samozaparciem. A kolejne 8 kg to już z Anią Lewandowską - przyznał Piotr. - Ćwiczę z nią od 2020 roku, czyli od czasów pandemii. Koleżanka mnie namówiła do sprawdzenia. Początkowo podochodziłem do tego tak, że pewnie jakieś słabe te ćwiczenia, ale sprawdziłem, spróbowałem i się w to wciągnąłem - dodał Gzubicki.

Piotr wciągnął się tak bardzo, że teraz nie odpuszcza żadnego wyzwania treningowego Ani, również tego organizowanego wspólnie przez trenerkę i Dzień Dobry TVN.

- Chciałbym troszeczkę zredukować tkankę tłuszczową wokół brzucha, co powoli się udaje. Ta sylwetka zaczyna się poprawiać. (...) Wyzwanie miało wpływ na jeszcze większą zmianę nawyków żywieniowych. Odstawiłem chociażby słodycze całościowo. Staram się jeść solidne śniadanie i zadbać o to, by spożyć większą ilość białka po treningu - przyznał Piotr.

Akcja "Healthy & Active"

W przypadku Piotra ani waga, ani zdrowe nawyki nie są najważniejsze. Od dłuższego czasu doskwierał mu ból dolnego odcinka kręgosłupa. Jak sobie z nim poradził?

- Od 6 lat jestem przedstawicielem medycznym w firmie farmaceutycznej. Sporą część czasu spędzam w samochodzie. Chyba że mam dzień biurowy, to spędzam cały dzień przed komputerem w domu. Najczęściej po takim dłuższym dniu przed komputerem czy po dłuższej trasie w samochodzie, po przyjeździe do domu odczuwałem dyskomfort, problemy z kręgosłupem. Ból odcinka lędźwiowego troszeczkę mi doskwierał. Teraz go nie odczuwam. Mogę powiedzieć, że to jest wielki sukces tego wyzwania - posumował Gzubicki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości