Sport i fitness

Wyzwanie Anny Lewandowskiej. Kasia zrzuciła 37 kilogramów: "Możesz więcej, niż myślisz"

Sport i fitness

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Wyzwanie Anny Lewandowskiej i DDTVN: Kasia
Wyzwanie Anny Lewandowskiej i DDTVN: KasiaDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Noworoczne wyzwanie Anny Lewandowskiej powoli dobiega końca. Jedna z uczestniczek akcji "Healthy & Active"- Kasia Prażucha opowiedziała o tym, jak bardzo zmieniło się jej życie, od kiedy regularnie ćwiczy. W studiu Dzień Dobry TVN nie zabrakło też profesjonalnych trenerów, którzy przypomnieli, jak prawidłowo wykonywać podstawowe ćwiczenia.

Wyzwanie Anny Lewandowskiej. Historia Kasi

To już ostatni tydzień noworocznego wyzwania Dzień Dobry TVN i Anny Lewandowskiej "Healthy & Active". Podczas intensywnego miesiąca ćwiczeń nie zabrakło treningów ze specjalistami, porad z zakresu dietetyki oraz psychologii, a także samych rozmów z inicjatorką akcji.

Końcówka wyzwania łączy się z zaprezentowaniem historii bohaterek, które dołączyły do wyzwania i zawdzięczają trenerce nie tylko szczuplejszą sylwetkę, ale i szczęśliwsze życie. Jedną z takich osób jest Kasia Prażucha, która ćwiczy z Anną Lewandowską od ponad dwóch lat i o swoich sportowych doświadczeniach opowiedziała w studiu.

- Nigdy nie ważyłam aż tak spektakularnie, waga moja zwiększyła się w pierwszej ciąży, tam przytyłam nawet 30 kilo i tak wylądowałam z trzema cyferkami na wadze. […] Na pewno czułam się zawstydzona, czułam się źle. Miałam poczucie, że wszyscy się mnie wstydzą, ale starałam się kreować taki wizerunek, że jest mi z tym dobrze – opowiedziała swoją historię Kasia.

Kasia rozpoczęła swoją walkę o zdrowie, ważąc 103 kilogramy. Pierwsze 20 kilogramów udało jej się zrzucić z pomocą dietetyka, kolejne 10 – dzięki regularnym treningom z Anną Lewandowską.

 - Treningi z Anią Lewandowską pojawiły się 20 lipca 2020 i bez wątpienia pomagają mi utrzymać to, co zrobiłam [...] Podczas treningów słyszę, że możesz więcej, niż myślisz. Ostatnio podczas wyzwania skutecznie się o tym przekonałam. Od najgorszego momentu do dzisiaj schudłam 37 kilogramów -tłumaczyła Kasia.

Jak poprawnie wykonywać podstawowe ćwiczenia?

Studio  Dzień Dobry TVN odwiedzili trenerzy Basia Smirnow i Kuba Matuszewicz, którzy współtworzą inicjatywę Ani Lewandowskiej. Eksperci zaprezentowali jak prawidłowo wykonywać m.in. przysiady. Basia i Kuba zaznaczyli, jak istotne jest napięcie mięśni brzucha, odpowiednie oddychanie oraz stabilna postawa, gdy wykonujemy ćwiczenia.

- Co jest najważniejsze? Stopa musi mieć kontakt z podłożem, w momencie, kiedy zaczynają nam pięty odchodzić, warto jest podłożyć coś pod pięty, żeby skrócić trochę te tylną taśmę. Stopy są na podłodze, od tego zaczynamy, to jest najważniejsze i potem za tym podąża miednica i aktywne łopatki – tłumaczyła Basia.

"Healthy & Active" - weź udział w wyzwaniu Anny Lewandowskiej i Dzień Dobry TVN

Dołącz do noworocznego wyzwania z Anną Lewandowską i Dzień Dobry TVN! Pokaż nam, jak ćwiczysz i wprowadzasz zdrowe nawyki, wrzucając na swoje social media filmiki lub zdjęcia z hasztagiem #pogodnitvn. Być może to Ciebie odwiedzimy z kamerą! Treningi i porady znajdziesz na naszej stronie dziendobry.tvn.pl

Regulamin castingu Health & Active
Klauzula Informacyjna do castingu Health & Active

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości