Wyzwanie "Healthy & Active". Jak Anna Lewandowska dba o skórę? "Efekty będą szybko widoczne"

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Paulina Krupińska-Karpiel, Mateusz Jarosławski
Wyzwanie Anny Lewandowskiej i DDTVN: Pielęgnacja
Wyzwanie Anny Lewandowskiej i DDTVN: PielęgnacjaDzień Dobry TVN
wideo 2/11

Trwa noworoczne wyzwanie Dzień Dobry TVN i Anny Lewandowskiej. Skupiamy się nie tylko na treningach i zbilansowanej diecie, ale również na dobrych nawykach, które poprawiają komfort życia i wspomagają regenerację. Najbliższy tydzień upłynie nam pod znakiem relaksu i dbania o ciało. Anna Lewandowska w rozmowie z Pauliną Krupińską-Karpiel opowiedziała o swoich wieczornych rytuałach pielęgnacyjnych.

"Healthy & Active" - noworoczne wyzwanie Dzień Dobry TVN i Anny Lewandowskiej

Każdy, kto chce zadbać o swoje ciało, popracować nad sylwetką i poprawić samopoczucie, może dołączyć do wyzwania "Healthy & Active", które przygotowaliśmy wraz z Anną Lewandowską. Na naszej stronie można zobaczyć materiały wideo, w których Ania pokazuje zestawy ćwiczeń - będą odpowiednie zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Trening CZĘŚĆ 1 i CZĘŚĆ 2.

- Wiele osób trenuje ze mną, co bardzo cieszy. Przede wszystkim czuć wsparcie między ludźmi, którzy raportują swoje wyczyny na Instagramie. Staram się każdemu odpisywać, wysłać serduszko, dobre słowo, jak tylko mam chwilę czasu. Powiem wam, że chyba to jest moje rekordowe wyzwanie - powiedziała Lewandowska.

Nadchodzący tydzień upłynie pod znakiem pielęgnacji i dbania o siebie. Sen odgrywa tutaj niezwykle istotną rolę.

- Okazuje się, że o naszej skórze tylko w 20 proc. decydują geny. To jest bardzo ciekawe, bo reszta, czyli 80 proc. to czynniki zewnętrzne jak stres, zanieczyszczenie powietrza, warunki atmosferyczne, no i sen, który jest kluczowy w regeneracji każdego organizmu - wyliczyła Ania. - Badania pokazują, że osoby, które przeznaczają na sen 7 godzin na dobę w porównaniu do osób, które śpią po 5 godzin na dobę, mają o 15 proc. mniejsze ryzyko rozwoju nadmiernej masy ciała. To bardzo ważny temat, o którym często wspominam. Trzeba przygotować pomieszczenie, w którym śpimy. Pamiętajmy o tym, żeby dostosować temperaturę 19-21 st. C w pokoju. Ważna jest też czysta pościel. Najlepiej kłaść się do łóżka około godziny 22:00, by wyciszyć organizm. I przed snem nie korzystać z telefonu - podkreśliła trenerka.

Jak dbać o skórę?

Anna Lewandowska opowiedziała o swoich rytuałach pielęgnacyjnych, by mieć nawilżoną i promienną cerę. - Kluczowy jest demakijaż, oczyszczenie cery, nawilżenie oraz odbudowa bariery hydrolipidowej. Często też wspominam o tym, jak ważne jest używanie kremów z SPF, szczególnie wtedy, kiedy jest trochę słońca, a nawet jak go nie ma, to też warto o nim pamiętać. Stosuję także maski oczyszczające oraz, co bardzo lubię, rolowanie twarzy - przyznała trenerka.

A jak można dbać o skórę ciała, by była jędrna i napięta? Warto regularnie wykonywać masaż szczotką. - Pamiętajmy, że ciało powinno być szczotkowane na sucho, by pozbyć się martwego naskórka. Masujemy ciało okrężnymi ruchami, w stronę serca, z dołu do góry. Szczotkowanie dobrze wpływa na krążenie, zlikwidowanie cellulitu, więc jeśli będziemy systematycznie wykonywać tego typu zabiegi, a do tego dołączymy trening i nawadnianie, to efekty będą bardzo szybko widoczne - wskazała trenerka.

Anna Lewandowska przekazała bardzo dobrą informację dla widzów Dzień Dobry TVN.

- Chciałabym, żebyśmy dotrwali do końca, dlatego przygotowałam niespodziankę. To będzie trening na zakończenie wyzwania. Wyróżnię kilka osób i zaproszę na wspólne ćwiczenia. Te osoby otrzymają też różne niespodzianki, nagrody, no i oczywiście będziemy też wtedy na antenie Dzień Dobry TVN - zapowiedziała.

Wyzwanie "Healthy & Active"

Dołącz do noworocznego wyzwania z Anną Lewandowską i Dzień Dobry TVN! Pokaż nam, jak ćwiczysz i wprowadzasz zdrowe nawyki, wrzucając na swoje social media filmiki lub zdjęcia z hasztagiem #pogodnitvn. Być może to Ciebie odwiedzimy z kamerą! Treningi i porady znajdziesz na naszej stronie dziendobry.tvn.pl.

Regulamin castingu Health & Active

Klauzula Informacyjna do castingu Health & Active

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Paulina Krupińska-Karpiel, Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości