Zdrowie

Wiosenne bieganie z Ryszardem Kałaczyńskim. Jak przygotować się do maratonu?

Zdrowie

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Agata Zjawińska
Od czego zacząć przygodę z bieganiem?
Od czego zacząć przygodę z bieganiem? Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Ryszard Kałaczyński stanowi niekwestionowany wzór do naśladowania dla wielu osób. Doświadczony maratończyk ze wsi Witunia ma na swoim koncie liczne sukcesy i nieraz udowodnił, że pracę na roli można z powodzeniem łączyć z aktywnością fizyczną. W Dzień Dobry TVN znany miłośnik biegania opowiedział o swojej pasji.

Ryszard Kałaczyński zachęca do biegania

Ryszard Kałaczyński w ciągu roku przebiegł 366 maratonów, rozsławiając tym samym niewielką wieś, w której na co dzień mieszka i pracuje. Rolnik z Wituni chętnie opowiada o swojej pasji, zachęcając tym samym innych ludzi do zmiany stylu życia i odkrywania zalet aktywności fizycznej.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

- Wszyscy, którzy do nas przyjeżdżają biegać, są długowieczni - przekonywał maratończyk w rozmowie z naszą reporterką Agatą Zjawińską.

Jak przygotować się maratonu?

Ryszard Kałaczyński ma na swoim koncie wiele sukcesów i chętnie udziela rad osobom, które pragną rozpocząć przygodę z bieganiem. Sportowiec nie ma wątpliwości, że należy zadbać o prawidłową rozgrzewkę.

- Musimy rozciągnąć sobie nogi - wyjaśnił rozmówca Agaty Zjawińskiej, prezentując kolejne ćwiczenia. - Wymachy są bardzo ważne - ocenił doświadczony maratończyk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości