maratończyk

    maratończyk

    Ma 69 lat, pracuje w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i jest maratończykiem, który przebiegł prawie 20 tys. kilometrów. W tym czasie zużył kilkadziesiąt par butów. Prof. Jan Chmura swoją sportową karierę rozpoczął zaledwie kilka lat temu, ale jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród. Poznajcie człowieka, która nie wyobraża sobie życia bez biegania. Jakie ma rady dla tych, którzy myślą o bieganiu?

    Do tej pory Głogów słynął z różowego mostu i jednego z największych rond w Europie. Teraz jednak mówi się o nim dzięki brawurowej akcji aspiranta Krystiana Biegajło - najbardziej wybieganego policjanta w Polsce. Co zrobił? Złapał złodzieja, który chwytał za klamki, sprawdzając czy mieszkania są otwarte. Jak długo trwał pościg za przestępcą? Na czym polega kradzież "na klamkę"? Pan Krystian powiedział o tym reporterowi Dzień Dobry TVN Robertowi Stockingerowi. Dowiedzieliśmy się również, od ilu lat policjant biega maratony i w ilu startował.

    Nową pasją Jacka "Mezo" Mejera są biegi. Mezo biega nie tylko - jak mówi - coraz - szybciej, ale bierze też udział maratonach. A jego najnowsza płyta "Życiówka" jest właśnie o bieganiu. Co mają ze sobą wspólnego te dwie pasje? Jak Mezo wspomina swój pierwszy maraton? Co motywuje go do biegania i czy samotność w bieganiu mu nie przeszkadza? Jakim ojcem jest Mezo? Zobaczcie rozmowę z Jackiem "Mezo" Mejerem w Dzień Dobry TVN i posłuchajcie jego najnowszej piosenki, którą zaśpiewał na dachu naszego studia!

    Gość Dzień Dobry TVN podkomisarz Mirosław Cydzi jest maratończykiem. Od kiedy biga w zawodach? Ile przebiegł maratonów? Który z nich był najtrudniejszy? Jaki jest jego rekord życiowy? Ile godzin poświęca na treningi? Jak godzi pasję z pracą zawodową?