Sport i fitness

Jak zredukować stres za pomocą ćwiczeń? "To powinien być taki poranny rytuał budzenia ciała"

Sport i fitness

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Proste ćwiczenia na stres
Proste ćwiczenia na stresDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Szybkie tempo życia, natłok obowiązków, ale także medialne doniesienia dotyczące trudnej w sytuacji w Ukrainie mogą potęgować stres i wpływać na obniżenie nastroju. Trening w domowym zaciszu to jeden ze sposobów na odzyskanie wewnętrznej równowagi. W Dzień Dobry TVN instruktorka stretchingu Monika Stasiak przedstawiła prosty zestaw ćwiczeń, pozwalający uporać się z negatywnymi emocjami i dokuczliwym poczuciem napięcia.

Ćwiczenia jako remedium na stres

Wyzwania dnia codziennego bywają niezwykle wyczerpujące i przyczyniają się do obniżenia nastroju. Poczucie napięcia zwykle związane jest z pracą i domowymi obowiązkami, ale wpływają na nie także inne bodźce. W ostatnim czasie wiele osób narzeka na trudne emocje, nasilające się pod wpływem doniesień docierających do nas zza wschodniej granicy. W odzyskaniu dobrego samopoczucia pomocny może okazać się krótki trening relaksacyjny, wykonany w zaciszu własnego mieszkania.

- Przygotowałam ćwiczenia, które powinny pomóc każdemu zredukować chociaż troszeczkę ten stres, który teraz nas otacza (...). Można je zrobić na podłodze lub na kanapie, żeby było wygodnie - zapewniła Monika Stasiak.

Prosty zestaw ćwiczeń redukujących stres

Aktywność fizyczna ma niebagatelny wpływ na poprawę nastroju. W Dzień Dobry TVN doświadczona instruktorka stretchingu przedstawiła prosty plan treningowy, pozwalający uporać się z wewnętrznym niepokojem. Zaprezentowane przez nią ćwiczenia to nie tylko sprawdzona recepta na stres, ale także świetny sposób na rozluźnienie całego ciała.

- Kładziemy się, przyciągamy nogi do siebie i delikatnie bujamy się w prawo i w lewo. Masujemy kręgosłup. Rozluźniamy głowę - tłumaczyła Monika Stasiak podczas wykonywania pierwszej sekwencji, zachęcając tym samym do wypróbowania relaksacyjnej techniki w domu. - To powinien być taki poranny rytuał budzenia ciała - podsumowała ekspertka.

Cały zestaw ćwiczeń przygotowany przez Monikę Stasiak znajdziecie w naszym wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości