Odchudzanie to czasochłonny proces, który w efekcie ma przybliżyć daną osobę do zdobycia upragnionej sylwetki i wagi. Kluczową rolę w całym okresie odgrywa motywacja, która w efekcie przesądza o sukcesie w realizacji postanowienia. Jej brak lub niewystarczający poziom może spowodować, że po kilku dniach diety czy ćwiczeń osoba odchudzająca się porzuci starania i wróci do dawnego stylu życia. Skąd bierze się motywacja w odchudzaniu?
Jak zrzucić zbędne kilogramy, gdy mamy siedzący tryb życia? Przygotowaliśmy dla Was zestaw ćwiczeń do wykonania na krześle przy biurku! W studiu rozmawialiśmy też o badaniach genetycznych, które mówią o naszych predyspozycjach do odchudzania.
Na temat smalcu funkcjonuje wiele mitów. Mówi się, że jest niezdrowy, bo jest zbyt tłusty. To wszystko nieprawda. Jak rozpoznać dobry smalec? Do czego go używać i co można na nim smażyć? O szczegółach opowiedział Mikołaj Rey.
Już za kilka dni wraz z całą rodziną zasiądziemy do wigilijnego, suto zastawionego stołu. Wedle tradycji należy spróbować wszystkich dwunastu potraw. Ile musimy zjeść w święta, żeby przytyć? Jakie nawyki żywieniowe nas gubią przy świątecznym stole?
Jak schudnąć 5 kg w tydzień? Jak schudnąć 5 kg w miesiąc? Jak schudnąć 5 kg bez efektu jojo? To pytania, które często zadają sobie nie tylko kobiety, ale i niektórzy mężczyźni. Odpowiedzi jest wiele, jednak kilka sposobów jest na tyle prostych w realizacji, że warto je wypróbować.
Badania wykazują, że z problemem nadmiernego apetytu boryka się coraz więcej Polaków. Co za tym idzie – w naszym kraju drastycznie wzrasta liczba osób z nadwagą i otyłością. Czy zioła na zmniejszenie apetytu pomogą uporać się z tą epidemią?
Przed nami trzy dni świątecznej uczty. Choć pierogi, ryby i ciasta kuszą swoim wyglądem, my wciąż zastanawiamy się jak jeść, aby nie przytyć. Czy świąteczne potrawy faktycznie są takie złe i tuczące? W studiu Dzień Dobry TVN dr Hanna Stolińska dietetyk kliniczny wyjaśniła, co i jak jeść, aby nie poszło nam w boczki.
Na przestrzeni lat powstało niezliczenie wiele diet, które różnymi sposobami mają pomóc nam pozbyć się zbędnych kilogramów. Co zrobić, gdy chcemy nie schudnąć, a… przytyć? Na to pytanie i na wiele innych odpowiedziały: Michalina Zagórska, Monika Dreger i Anna Radowicka.
Ektomorfik odznacza się drobną budową ciała i szybkim tempem metabolizmu. Z tego względu dieta na masę dla ektomorfika powinna dostarczać dużej ilości kalorii pochodzących głównie z węglowodanów złożonych. Trening dla ektomorfika powinien z kolei bazować na ćwiczeniach siłowych z dużym obciążeniem.
Ćwiczenia na uda nie są trudne i można wykonywać je w domu. Idealnym treningiem na smukłe nogi jest jazda na rowerze, która spala tkankę tłuszczową i likwiduje cellulit. Dieta powinna opierać się na produktach sezonowych i świeżych. Jakie ćwiczenia na uda są najlepsze? Jak schudnąć z ud i łydek?
Czy kilogramy to jedyny wiarygodny wskaźnik udanego procesu odchudzania? Okazuje się, że nie. O tym, dlaczego nie warto tak bardzo przywiązywać uwagi do wagi w studiu Dzień dobry TVN porozmawialiśmy z: dietetyk Urszulą Somow i trener przygotowania motorycznego Pawłem Raczyńskim.
Nieustannie próbujesz się odchudzać i szukasz sposobu na pozbycie się 10 kg? Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościł dietetyk i trener, Wojciech Grodzicki, który opowiedział o tym, jak racjonalnie podejść do odchudzania.
Odchudzanie to czasochłonny proces, który w efekcie ma przybliżyć daną osobę do zdobycia upragnionej sylwetki i wagi. Kluczową rolę w całym okresie odgrywa motywacja, która w efekcie przesądza o sukcesie w realizacji postanowienia. Jej brak lub niewystarczający poziom może spowodować, że po kilku dniach diety czy ćwiczeń osoba odchudzająca się porzuci starania i wróci do dawnego stylu życia. Skąd bierze się motywacja w odchudzaniu?
Odstępstwo od przyjętej diety? Jak się okazuje, jest to dopuszczalne. Cheat meal, czyli celowo zaplanowany posiłek niewpisujący się w zasady rygorystycznej diety, może nieraz uratować przed wielką frustracją. Należy jednak pamiętać, że słodsze i bardziej kaloryczne posiłki należy wprowadzać do diety z wielką rozwagą.
Wiele osób będących na diecie odchudzającej rezygnuje z owoców, tłumacząc to zbyt dużą ilością cukrów. Jak się okazuje, owoce wcale nie są wrogiem odchudzania – wręcz przeciwnie. Mogą wspomóc ten proces. W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy dietetyk Magdalenę Jarzynkę, która obaliła kilka mitów związaną z owocami.
Odchudzanie może być skuteczne tylko wtedy, gdy zacznie się od hamowania apetytu. Nie jest jednak łatwo zmniejszyć łaknienie, zwłaszcza jeśli żołądek jest rozciągnięty. Co hamuje apetyt? Co jest skuteczniejsze: suplementy diety czy domowe sposoby hamowania apetytu?
Doktor Ewa Dąbrowska to lekarz, specjalistka chorób wewnętrznych i autorka diety opartej na poście, jedzeniu warzyw i owoców oraz ruchu. Jak działa dieta? Kto może z niej korzystać? I jakie są przeciwwskazania do jej stosowania? Doktor Ewę Dąbrowską gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Jajka są jednymi z najzdrowszych produktów na świecie. Zawierają proteiny, żelazo, kwas foliowy, cholinę, luteinę i liczne witaminy, poza witaminą C. Do niedawna specjaliści przestrzegali przed nadmiernym spożyciem jajek z uwagi na rosnący w organizmie poziom cholesterolu. Jak jest obecnie? Ile jajek można jeść dziennie?
Paczki z jedzenie codziennie rano trafiają pod drzwi tysięcy Polaków. Rynek diet pudełkowych przekroczył wartość miliarda złotych. Z naszą kamerą udaliśmy się do największego producenta takich diet. To właśnie tam 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu przygotowywane są posiłki, które kurierzy dostarczają codziennie do klientów - od Szczecina aż po Kraków.
Dziś w programie Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o odchudzaniu. Czym jest dieta OMG i jakie ma zalety? O tym w studiu opowiedzieli Urszula Somow, dietetyk oraz Paweł Raczyński trener przygotowania motorycznego.
Badania wykazują, że z problemem nadmiernego apetytu boryka się coraz więcej Polaków. Co za tym idzie – w naszym kraju drastycznie wzrasta liczba osób z nadwagą i otyłością. Czy zioła na zmniejszenie apetytu pomogą uporać się z tą epidemią?
Maria Borelius jest dziennikarką, pisarką i działaczką społeczną. W wieku 52 lat zaczęła odczuwać poważne problemy ze zdrowiem. Szwedka udała się w daleką podróż, podczas której opracowała sposób na zdrowy styl życia, który wyeliminuje stany zapalne z organizmu. W studiu Dzień Dobry TVN Pani Maria zdradziła tajniki diety antyzapalnej.
OMAD (One Meal A Day) to bardzo restrykcyjna dieta, składająca się z 23 godzin postu i godziny okna żywieniowego. Jakie są plusy i minusy takiego jedzenia? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: dietetyk Darię Łukowską i dr Pawła Grzesiowskiego.
To pytanie zadaje sobie wiele kobiet. Co zrobić, by twarz odchudzić? Czasem jednak zdarza się, że ogólnie chudniemy, a jednak na twarzy nic się nie zmienia. Przyczyną może być nadmiar wody lub obrzęki, spowodowane niewyspaniem, złą dietą czy zaburzeniami hormonalnymi. W studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z dietetyczką Urszulą Somow. Piotr Osuch opowiedział o zabiegach wyszczuplenia, które mogą być pomocne, gdy wszystkie inne metody zawodzą.
W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Małgorzatę Różańską, dietetyk kliniczną oraz autorkę książki „Super żywność, czyli superfoods po polsku”. Pani Małgorzata udowadnia, że nasze rodzime produkty nie odbiegają w swojej skuteczności i bogactwu właściwości od modnych obecnie obcych składników i produktów obcego pochodzenia. Jakie cechy musi mieć dany produkt by móc nazwać go „superfoods”?
Jak obliczyć zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie? To pytanie zadają sobie osoby pragnące ocenić postępy stosowanych treningów lub diety redukcyjnej. Do realizacji tego celu często używa się profesjonalnej aparatury. Istnieją również dużo prostsze metody, które można wypróbować we własnym domu. W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy dietetyk Urszulę Somow.
Niezależnie od tego, czy istnieje medyczny powód, czy to po prostu chęć zmian w kuchni, warto wiedzieć, czym zastąpić mąkę pszenną. Nie rezygnując z ulubionego smaku wypieków, możesz wypróbować jeden z wariantów tego składnika. Poznaj najciekawsze propozycje na zamienniki dla białej mąki.
Chociaż organizm potrafi sam się oczyszczać, dobrze jest czasem go wspomóc, szczególnie gdy sam daje znać, że potrzebuje wsparcia. Można pomyśleć wtedy o zastosowaniu głodówki oczyszczającej. Należy jednak uważać przy tak restrykcyjnych dietach, a najlepiej przeprowadzać je pod kontrolą lekarza.
Dyskusyjnym sposobem na to, by stracić na wadze, jest dieta sokowa. Przepisy na codzienny jadłospis są dziecinnie proste, bo składają się z soków lub koktajli owocowych i warzywnych.