Styl życia

Życzenia z okazji parapetówki – kiedy warto je przygotować?

Styl życia

Autor:
Adrian
Adamczyk
Parapetówka

Willa z basenem, apartament na strzeżonym osiedlu, kawalerka w wielkiej płycie – własne, upragnione miejsce do życia potrafi ucieszyć bez względu na rozmiar i lokalizację. Zaproszenie znajomych na wspólną imprezę to pierwsza poważna decyzja po otrzymaniu kluczy do własnego mieszkania. Jak przygotować życzenia na parapetówkę?

Życzenia na parapetówkę to wyraz dzielenia radości naszych bliskich z powodu zakupu nowego mieszkania. Często o dowcipnym charakterze, potrafią być miłym dodatkiem do praktycznego prezentu, który – jako zaproszeni goście – powinniśmy przynieść na imprezę parapetową.

Życzenia na parapetówkę z humorem

Jakie powinno być wymarzone mieszkanie? Przestronne, wygodne, z miejscem, w którym cała rodzina może spotkać się przy jednym stole, by wspólnie jadać posiłki. Położone blisko centrum, niedaleko linii komunikacyjnych, ale z dala od źródeł zewnętrznego hałasu. Może być ciasne, byle własne. A może jednak lepiej wybrać duży dom pod lasem z wysokim żywopłotem, za którym poczujemy się naprawdę u siebie, oddzieleni od zewnętrznego świata?

Piękne wnętrza

W domu Mai Bohosiewicz. Jak urządziła wnętrza?
W domu Mai Bohosiewicz. Jak urządziła wnętrza?
wideo 2/7

Jak wynika z badań, tak w skrócie prezentują się nasze oczekiwania dotyczące wymarzonego własnego kąta. Urządzenie wnętrza pozostaje kwestią drugorzędną, związaną z naszymi gustami i możliwościami finansowymi. Najważniejsze to własne mieszkanie. Kiedy już na podłodze naszego lokum pojawi się wylewka, a ściany będą stały prosto, zapraszamy znajomych i bliskich na tzw. „oblewanie”. Razem z gośćmi pojawiają się liczne życzenia na parapetówkę. Jak napisać oryginalne i śmieszne życzenia?

Śmieszne życzenia na parapetówkę

Kilka pomysłów na życzenia z humorem z okazji parapetówki:

„Będzie zabawa, każdy się cieszy, na parapetówkę u ... spieszy. Będziemy pić wódkę i szampana, świętując nowe mieszkanie do rana”. „Dla Pana domu trunek, dla Pani domu kwiat. Życzymy w nowym domu długich lat! Skończyło się wynajmowanie, Zaczęło – na własnym mieszkanie! Koniec utyskiwań, zrzędzenia, narzekania. Gratuluję własnego mieszkania!”

Życzenia na nowe mieszkanie

Według tradycji, imprezę parapetową organizujemy, by w nowym miejscu nam się szczęściło. To nieformalna impreza, więc gości powiadamiamy o wydarzeniu telefonicznie lub mailowo. Możemy również utworzyć wydarzenie zamknięte na Facebooku i zaprosić na nie wybranych znajomych i członków rodziny. Goście pojawiają się oczywiście z życzeniami na nowe mieszkanie oraz upominkami – najlepiej, żeby były to elementy wyposażenia lub sprzęty AGD, które przydadzą się w codziennym użytkowaniu.

Co najlepiej sprawdzi się w formie prezentu na parapetówkę? Komplet sztućców lub ręczników, ekspres do kawy, zestaw filiżanek czy kieliszków do wina, który gospodarze będą mogli przetestować już w trakcie parapetówki. À propos alkoholu. Dobrze by wyglądało, gdybyśmy do prezentu dołączyli na przykład butelkę wina.

Życzenia z okazji parapetówki - przykłady

„Zakluczaj je z uczuciem, gdy wychodzisz rano, Pamiętaj, że nigdy nie sprzątnie się samo, Kiedy w majtach latasz, opuszczaj rolety, I otwieraj okna, gdy smażysz kotlety”. „W mieszkanku Twym nowym Całkiem standardowym Niech promyczki słonka Przez okno wpadają Co dużo radości i miłości mają”. „Ciepłe miej łóżeczko Z puszystą poduszeczką Relax, spokój, ciszę Co do snu kołysze A gdy trzeba ludzi Niech się sąsiad budzi Niech dołączy do nas Z butelką szampana Będziemy świętować Do samego rana”.

Jak dobrze bawić się na parapetówce?

Najkrótsza odpowiedź brzmi: dobrze. Nieco dłuższa, ale również poprawna: dobrze, ale z umiarem. Nowe mieszkanie, choć to powód do ekspresyjnego wyrażania radości, nie oznacza, że powinniśmy tracić nad sobą kontrolę. Zamiast skoncentrować się wyłącznie na konsumpcji i uciechach, możemy zorganizować dla gości różnego rodzaju zabawy.

To odpowiedni sposób na to, by podziękować zaproszonym osobom za prezenty i życzenia z okazji parapetówki. Ba, można nawet zaproponować wymalowanie któregoś z pomieszczeń, jednak należy mieć na uwadze fakt, że zbyt dobra zabawa może doprowadzić przy tej okazji do nieoczekiwanych strat. W okiełznaniu nadmiernych emocji mogą pomóc gry planszowe, które zaangażują zebranych do wspólnego wysiłku.

Czy na parapetówkach istnieją jakiekolwiek wskazania odnośnie menu? Obowiązuje styl dowolny, najlepszym rozwiązaniem będzie szwedzki stół złożony z lekkich przekąsek i napojów . Jeśli planujemy dłuższą zabawę, warto zadbać o choć jedno ciepłe danie.

Parapetówka - o czym nie można zapominać?

Jeśli organizujemy parapetówkę w mieszkaniu, które znajduje się w otoczeniu innych lokali mieszkalnych, w dobrym tonie jest uprzedzenie o imprezie najbliższych sąsiadów. Jak to zrobić? Można zapukać do drzwi na klatce schodowej i uprzedzić o ewentualnych hałasach. Czasem wystarczy napisana z humorem informacja wywieszona na tablicy ogłoszeń. Powinni być wyrozumiali. Przecież każdy choć raz w życiu organizował parapetówkę. Można także na imprezę zaprosić swoich sąsiadów, dzięki czemu i oni będą mieli okazję, żeby złożyć życzenia z okazji parapetówki.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Ferrantraite/Getty Images

Pozostałe wiadomości