Styl życia

Zespół Letni śpiewa o paliwie za 6 złotych

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
 Letni Chamski Podryw – „6 zł za litr”

Zespół Letni (dawniej: Letni, Chamski Podryw) wystąpił na scenie Dzień Dobry TVN z najnowszą piosenką "6 zł za litr". Utwór ten rozprawia o wysokich cenach paliwa, a wokaliści przebrali się za znanych muzyków Sanah i Sobla.

Nowa piosenka zespołu Letni

Letni pojawili się na scenie Dzień Dobry TVN, aby zaprezentować najnowszy utwór "6 zł za litr". Wokaliści przebrali się za uwielbiany duet, czyli Sanah i Sobla. Melodia piosenki zespołu również była zaczerpnięta z tej, stworzonej przez młodych artystów. Chodzi o utwór "Cześć, jak się masz?".

Zespół nawiązał w tekście do rosnących cen paliw, a także niezadowolenia społeczeństwa z tego faktu. Piosenka ma charakter humorystyczny.

Formacja Letni - kiedy powstała?

Formacja Letni została założona w 2009 roku w Kielcach przez dwóch raperów - Macieja Piotrowskiego oraz Dawida Antonkiewicza. Zajmują się takimi gatunkami jak pop, hip-hop, a także dance. Zasłynęli po stworzeniu kilku hitów i parodii.

Ich piosenki biją rekordy popularności, bo rozprawiają o kwestiach społecznych. W 2020 roku odnieśli sukces po publikacji singla "Kury" razem z zespołem "Daj to głośniej".

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości