Styl życia

Wielka akcja sprzątania śmieci wymyślona przez dzieci. "To jest wspaniałe"

Styl życia

Aktualizacja:

"Tato, a nie możemy tego posprzątać?" - usłyszał pan Damian podczas spaceru z dziećmi. Od tego pytania zadanego przez jego córkę Ninę, wszystko się zaczęło. Akcja sprzątania lasów w Łodzi rozszerza swoją działalność pokazując, że nawet najdrobniejsze gesty mogą uratować naszą planetę.

Sprzątanie lasów, które ratuje planetę

Nie ma chyba osoby, która spacerując, nie napotkała na swojej drodze rozrzuconych papierków czy plastikowych butelek. Nasza planeta staje się coraz bardziej zanieczyszczona i tylko my - jej mieszkańcy możemy ją uratować.

Podczas jednego ze spacerów córka pana Damiana - Nina - zaczęła zadawać mu pytania dotyczące tego, dlaczego ludzie zostawiają śmieci na ulicy.

Ninka zadała bardzo dobre pytanie. Nie wiedziałem co mam jej odpowiedzieć. Natomiast najlepszą zasadą jest mówić prawdę

- wyznał.

Na następną wycieczkę wzięli ze sobą wszystko co potrzebne do sprzątania - rękawiczki, worek, a przede wszystkim - chęci do działania. Ze spaceru taty z dziećmi zrobiła się wielka akcja społeczna, która przyciągnęła tłumy.

To jest wspaniałe. Pomysł od razu przekazaliśmy żonie (…) zaprosiliśmy też do tego znajomych

- powiedział pan Damian.

Sprzątanie, które wciąga

Dzieci pana Damiana powiedziały o tym w szkole, nauczyciele przekazali to dalej, a w efekcie cała placówka ruszyła do sprzątania. Teraz lekcje odbywają się na świeżym powietrzu w lesie, gdzie uczniom pokazuje się, jak prawidłowo segregować śmieci i dbać o środowisko. W końcu, w myśl przysłowia, "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość wykiełkuje".

Stworzyliśmy grupę, która ma bardzo wdzięczną nazwę – bohaterowie lasu "forest heroes". Zasada jest prosta: idziesz na spacer, pobiegać. Bierzesz reklamówkę, worek – drobna rzecz. Umieszczasz zdjęcie, jesteś z nami

- mówi tata Niny.

Wielkie sprzątanie plaży w Gdańsku. "Dużo roboty nas tu czeka". Zobacz materiał:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Lewandowska

Reporter: Bartek Jędrzejak

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości