wielkie sprzątanie

  17 września odbywa się kolejna już edycja World Cleanup Day. Jest to Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata, w którym wszyscy mogą wziąć udział i zadbać o przyrodę wokół siebie. Skąd wziął się pomysł na to wydarzenie i jak wziąć w nim udział?

  "Tato, a nie możemy tego posprzątać?" - usłyszał pan Damian podczas spaceru z dziećmi. Od tego pytania zadanego przez jego córkę Ninę, wszystko się zaczęło. Akcja sprzątania lasów w Łodzi rozszerza swoją działalność pokazując, że nawet najdrobniejsze gesty mogą uratować naszą planetę.

  Święta skłaniają nas do porządków. Jak je mądrze zaplanować? O tym w studiu Dzień Dobry TVN Natalia Zasoba, która prowadzi firmę zajmującą się sprzątaniem. Zobaczcie, jak profesjonalistka myje okna. Jak je myć, by nie było na nich smug? Czym i jak wycierać kurz?

  Od czego zacząć świąteczne porządki? Jak ułatwić sobie domowe obowiązki? Specjalistkę od zadań specjalnych Annę Nowak-Ibisz zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Ostatnia przedświąteczna sobota to czas generalnego sprzątania. Wiadomo, żeby przed Mikołajem czy przed księdzem, który przyjedzie po kolędzie wstydu nie było ;) Podobno świąteczny "kociokwik" to nasza taka polska tradycja. Jak z gorączką ostatnich przygotowań radzą sobie warszawiacy? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  To już najwyższy czas na ostatnie przedświąteczne sprzątanie. Dlaczego warto wrzucić do odkurzacza cynamon? I z co daje nawilżanie powietrza w mieszkaniu? Swoimi sposobami podzieliła się Anna Nowak-Ibisz.

  Dzięki samodzielnemu przygotowaniu preparatów do sprzątania oszczędzamy przede wszystkim pieniądze. Jak przygotować dezynfekujące roztwory w domu? Jakie zastosowanie ma soda, ocet czy olejek z drzewa herbacianego? Czy przygotowane samodzielnie proszki i płyny są tak samo skuteczne, jak te kupione w sklepie? Swoimi sposobami na eko sprzątanie podzieliła się w Dzień Dobry TVN Ewa Kozioł, blogerka ekologiczna i autorka książek.