Styl życia

Wysokie ceny nad polskim morzem to mit? "Media kreują własną rzeczywistość"

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski

Mielno w odpowiedzi na informacje o drożyźnie nad polskim morzem, ponownie ruszyło z kampanią dezinformacyjną #OdkłamujemyBałtyk. Władze miasta przekonują, że turyści demonizują kurort. Czy zatem legendarne paragony na niebagatelne kwoty to mit?

Ceny nad polskim morzem

Blogerzy i podróżniczy od kilku lat twierdzą, że znacznie taniej jest spędzić urlop za granicą, niż nad polskim morzem. Pikanterii w dyskusji o cenach w nadmorskich kurortach, dodają paragony z rachunkami na niemałe kwoty względem zamawianych dań. Jeszcze w maju Wirtualna Polska informowała, że ceny jedzenia i noclegów są bardzo wysokie jeszcze przed sezonem. Co gorsza, nie odpowiadają ich rzeczywistej jakości. "Rybę podali mrożoną, choć tuż obok były jeszcze wilgotne kutry. Polecili halibuta, choć ten nawet nie występuje w Bałtyku. O cenach rozmawiać specjalnie nie chcieli, choć przyznali, że w sezonie będzie drożej" - przekonywał reporter.

Mielno odczarowuje drożyznę

Gmina Mielno nie chce, aby turyści zniechęcali się do spędzenia wakacji nad ich plażami. Dlatego od dwóch tygodni trwa akcja #OdkłamujemyBałtyk. Ma ona udowodnić, że urlop nad morzem wcale nie jest tak drogi. Na profilu pokazywane są nagłówki artykułów, w których ujawniane są paragony z cenami jedzenia. Przedstawiciele Mielna zapewniają, że nieprawdą i dezinformacją jest jest stwierdzenie, że drożyzna wróciła jeszcze przed sezonem. Z akcji dowiemy się także, że straszenie turystów domniemaniem, że kolejne tygodnie będą jeszcze gorsze, również jest niesprawiedliwe.

- Jak co roku media kreują własną rzeczywistość, a my znów staramy się to obnażyć. (...) Cieszymy się, że w ciągu roku przyjeżdża do nas prawie 2 miliony... krezusów i bogaczy. Aha, no i pamiętajcie, żeby po powrocie z Gminy Mielno pochwalić się wśród rodziny i znajomych, że należycie do grona najbogatszych w tym kraju... bo Was stać na przyjazd nad morze - twierdzi Gmina Mielno.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: ullstein bild/Getty Images

Pozostałe wiadomości