Gdzie Polacy zamierzają spędzić wakacje? Oto najpopularniejsze kierunki

para na wakacjach
Gdzie Polacy zamierzają spędzić wakacje?
Źródło: anyaberkut/Getty Images
Choć wakacje zbliżają się wielkimi krokami, to nie dla wszystkich będzie to czas wyjazdów. Z najnowszych badań wynika, że niemal połowa Polaków nie ma w planach żadnej podróży i tegoroczne wakacje zamierza spędzić w domu. Gdzie wybierają się, ci którzy zaplanowali wakacyjny wyjazd?

Gdzie Polacy spędzą wakacje?

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie radia RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że aż 42 proc. pytanych zamierza tegoroczne wakacje spędzić w domu. Takiej odpowiedzi udzieliło 55 proc. kobiet i 35 proc. mężczyzn. Respondenci, którzy planują wyjazd, zamierzają wybrać się nad polskie morze. Ten kierunek wskazało 15,7 proc. Wakacje nad polskimi jeziorami zamierza spędzić 10,9 proc. pytanych. Ponad 5 proc. pytanych pojedzie w góry, a blisko 12 proc. ankietowanych wybiera się w "inne miejsce w Polsce".

Jak spędzić wakacje?

Uwaga TVN. Wojciech Ż. organizował wakacje na Zanzibarze
Uwaga TVN. Wojciech Ż. organizował wakacje na Zanzibarze
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Wakacje w tym roku droższe o średnio 20%
Boom na wakacje we wrześniu
Boom na wakacje we wrześniu
Czy to dobry czas na planowanie wakacji?
Czy to dobry czas na planowanie wakacji?
Na wakacje zagraniczne samochodem czy samolotem?
Na wakacje zagraniczne samochodem czy samolotem?

Zagraniczne wakacje planuje jedynie 11,1 proc. ankietowanych. 2 proc. pytanych spędzi urlop poza Europą, a niemal 3 proc. respondentów nie wybrało jeszcze kierunku zagranicznego wypoczynku.

Dlaczego Polacy rezygnują z wakacyjnych wyjazdów?

Powodem, dla którego Polacy rezygnują z wyjazdów i spędzą urlop w domu, są przede wszystkim pieniądze. Co piąty Polak nie pojedzie na wakacje ze względu na inflację. Wysokie ceny są przeszkodą dla 21,9 proc. pytanych. Do tego 7,5 proc. respondentów zamierza skrócić urlop z powodu wysokich kosztów.

Dla ponad połowy (57,7 proc.) respondentów inflacja oraz wysokie ceny nie są problemem i z ich powodu nie zamierzają zmieniać swoich wakacyjnych planów.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: anyaberkut/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości