Styl życia

Szkolenia wojskowe zyskują na popularności. "Realizujemy to w trzech turnusach"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
M. Sawicki. B. Dajnowski
Tłumy chętnych na szkoleniach wojskowych
Tłumy chętnych na szkoleniach wojskowychDzień Dobry TVN
wideo 2/17

Szkolenia wojskowe cieszą się rosnącą popularnością. Coraz więcej osób pragnie zgłębić wiedzę na temat zasad działania na polu walki czy pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia. W Dzień Dobry TVN kulisy zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych żołnierzy odkrywał reporter Marcin Sawicki.

Szkolenia wojskowe - na czym polegają?

Medialne doniesienia na temat wojny w Ukrainie wstrząsnęły całym światem. Informacje płynące zza naszej wschodniej granicy nie tylko wzbudzają niepokój, ale też motywują do działania. Coraz więcej osób decyduje się zgłębić wiedzę na temat działań Obrony Terytorialnej. Najlepszym tego dowodem jest zwiększona frekwencja na szkoleniach wojskowych.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Normalnie mieliśmy na szkoleniach w granicach 30-35 osób, teraz zgłosiły się 864 osoby i realizujemy to w trzech turnusach - zauważył Marcin Korowaj. Podkreślił też, że podczas zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych żołnierzy kursanci mają szansę zdobyć cenne umiejętności. -Tutaj mieszkańcy Warszawy mogą przejść bardzo profesjonalne szkolenie, bo na każdym panelu realizowane przez żołnierzy służby czynnej, weteranów bądź osoby, które przeszły specjalne kursy dla organizacji proobronnych przy resorcie obrony narodowej - wyjaśnił prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju "Combat Alert".

Szkolenia wojskowe - dlaczego zyskują na popularności?

Szkolenia skierowane są do osób, które pragną poznać specyfikę służby wojskowej. W punkcie obsługi broni palnej kursanci zostają wyposażeni w kamizelki, hełmy i karabiny. Dowiadują się, jak prawidłowo trzymać broń i jak uniknąć wypadku. Ważnym filarem zajęć jest także lekcja pierwszej pomocy.

- Jeden z podpunktów naszego szkolenia to właśnie pomoc medyczna na polu walki - wyjaśnił Daniel Pieczychlebek. Zawodowy żołnierz podkreślił, że nie każdy chce brać do ręki broń, a umiejętność korzystania z bandaża czy stazy taktycznej jest równie cenna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: M. Sawicki. B. Dajnowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości