Styl życia

Światowy Dzień Marzyciela najlepiej spędzić z dobrym filmem – co obejrzeć?

Styl życia

Aktualizacja:
Autor:
Milena
Jaworska
Kobieta oglądająca film

Głowa w chmurach i plany na przyszłość? Każdemu zdarza się czasem pomarzyć, a cele w życiu warto mieć. 8 września obchodzimy Światowy Dzień Marzyciela! Przedstawiamy zatem kilka filmów, w których to właśnie marzenia grają główne role.

„La la land”, reż. Damien Chazelle

O filmie Chazelle’a słyszał już każdy. Osławiony, nagrodzony sześcioma Oscarami komediodramat muzyczny to prawdziwa gratka dla marzycieli. Historia opowiada losy Mii i Sebastiana, którzy dążą do osiągnięcia swoich celów. Ona chce zostać wybitną aktorką, a on pragnie założyć własny klub jazzowy, by tym samym rozkrzewiać miłość do wymarłego już prawie gatunku muzycznego. Los splata ich drogi w zaskakujący sposób, dając im miłość, która może pomóc w odnalezieniu upragnionego szczęścia. Czy nieustanna praca i chęć spełnienia nie poróżni tej dwójki?

„La la land” porusza, hipnotyzuje, oczarowuje muzyką, śpiewem i tańcem i przypomina, że warto jest kochać marzycieli!

Wampiry w filmach i serialach…
Wampiry w filmach i serialach… Filmy o wampirach - na czym polega ich fenomen? Co warto obejrzeć? Źródło: Dzień Dobry TVN

„Sekretne życie Waltera Mitty”, reż. Ben Stiller

Miły, choć nieco nieporadny bohater, który wciąż przy robieniu ważnych rzeczy wywołuje efekt odwrotny do zamierzonego. Walter Mitty, bo o nim mowa, to pracownik magazynu „Life”, zajmujący się wywoływaniem zdjęć z archiwum. Człowiek rzetelny i oddany pracy, ponadto marzyciel chętnie uciekający w świat wyobraźni. Zaginięcie jednego zdjęcia wywołuje lawinę niepożądanych wypadków, jego kariera wisi na włosku, wyrusza więc w podróż, która sama w sobie jest bardziej niezwykła od wszystkich jego błogich fantazji.

Amerykański komediodtramat fantasy w reżyserii Stillera to zabawna i poruszająca ekranizacja opowiadania Jamesa Thurbena z 1939 roku opublikowanego pod tytułem ‘The Secret Life of Walter Mitty”.

„W pogoni za szczęściem”, reż. Gabrielle Muccino

Chris, będąc samotnym ojcem bez dachu nad głową stara się o posadę w biurze maklerskim. Los nie szczędzi mu przeszkód, ale siła woli pozwala je pokonywać. Oparty na faktach i opowiedziany w niesamowitym stylu – z dystansem i opanowaniem – klasyczny dramat obyczajowy to coś, co powinien zobaczyć każdy miłośnik kinematografii.

„Merida Waleczna”, reż. Mark Andrews

Nagrodzona Oscarem, BAFTĄ i Złotym globem w kategorii film animowany historia księżniczki o płomiennych włosach, która wyrusza w podróż, by tym samym uciec od zamążpójścia. Gotowa do wszelkich gwałtownych czynów robi wszystko, by matka przestała kierować jej życiem. W zdesperowaniu zawiązuje pakt z wiedźmą, co przynosi nieoczekiwane, przerażające skutki. Odwracanie zaklęć często bywa trudne!

Zaskakująca, pełna zwrotów akcji opowieść, która zachwyci nie tylko najmłodszych!

„Król rozrywki”, reż. Michael Gracey

Byliście kiedyś w cyrku, poczuliście magię, która w nim tkwi? Jeśli tak, „Król rozrywki” jest idealnym filmem dla Was! To historia amerykańskiego artysty P. T. Barnuma, założyciela cyrku z trzema arenami, który cieszył się ogromną sławą, a przede wszystkim fascynująca opowieść o pasji i dążeniu do wyznaczonego celu z uporem maniaka. Musical w reżyserii Graceya z Hugh Jackmanem w roli głównej sprawi, że nawet milion marzeń można spełnić w czasie jednego życia.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: Choreograph/Getty Images

Pozostałe wiadomości