Newsy

Jak wygląda telewizja od kuchni? Anna Wendzikowska poleca filmy, które odpowiedzą na to pytanie

Newsy

W piątkowy wieczór wielu z nas lubi relaksować się przed ekranem telewizora lub laptopa. Wówczas często pojawia się odwieczny dylemat, co wybrać: film czy program rozrywkowy? A gdyby tak połączyć te dwie rzeczy? Ania Wendzikowska właśnie to uczyniła. Omówiła produkcje, które pokazują telewizję od kuchni oraz niesamowitą siłę mediów i jej wpływ na społeczeństwo.

Jak co piątek Ania Wendzikowska przedstawiła w Dzień Dobry TVN swoje propozycje filmowe. Tym razem jej lista jest naprawdę wyjątkowa. Dziennikarka bowiem wybrała produkcje, które pokazują, jak od kuchni wygląda praca w telewizji. Jesteście ciekawi?

"Morning Glory"- "Dzień Dobry TV"

Na pierwszym miejscu znalazł się film "Dzień Dobry TV". Tytuł produkcji brzmi znajomo, prawda? A o czym jest?

- To bardzo fajna i mądra, ale też świetnie zagrana opowieść o tym, jak podnieść oglądalność programu porannego. Pojawia się bardzo ambitna pani producent Rachel McAdams, która musi opanować dwie gwiazdy – zdradziła Ania Wendzikowska.

"Truman Show"

Z kolei druga propozycja nawiązuje do programu "Big Brother". Dziennikarka przypomniała, że film powstał w latach 90., kiedy format reality show dopiero raczkował.

- Wtedy zastanawialiśmy się, co to znaczy, kogoś podglądać. I tutaj zostało to bardzo fajnie pokazane, jak w praktyce wygląda podglądanie kogoś przez 24 godziny na dobę – przyznała i dodała, że Jim Carrey fenomenalnie zagrał główną postać.

"Bombshell" - "Gorący temat"

Film ten zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych. Przedstawia on bowiem toksyczną atmosferę w stacji The Fox News.

- Znany szef tej stacji przez lata molestował swoje pracownice. Oprócz tego narzucił też seksistowski dress code i wizję całej tej telewizji: blondynki w spódniczkach o określonej długości, stoły najlepiej prześwitujące - przyznała. W filmie jest również wiele wątków poświęconych solidarności kobiet.

Listę Ani zamyka produkcja "Good Night, and Good Luck". Dlaczego warto ją obejrzeć? Dowiesz się z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości